رفتن به بالا
  • Tuesday - 3 May 2016 - 08:39
  • کد خبر : ۳۶۴۳۸
قنادباشی-272x194

لینک کوتاه:

جمهوری اسلامی ایران سیاست های دفاعی خود را بدون توجه به موضع گیری های آمریکا ادامه خواهد داد

سفیر سابق ایران در لیبی تأکید کرد:جمهوری اسلامی ایران هیچ انتظاری از آمریکا نداشته و نداردو سیاست های دفاعی خود را بدون توجه به آمریکا ادامه خواهد داد. … به گزارش هزار نیوز ؛ در واکنش به پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی توسط کنگره آمریکا گفت: اقداماتی  که علیه ایران صورت می گیرد و بعضا رسانه ای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سفیر سابق ایران در لیبی تأکید کرد:جمهوری اسلامی ایران هیچ انتظاری از آمریکا نداشته و نداردو سیاست های دفاعی خود را بدون توجه به آمریکا ادامه خواهد داد. …

به گزارش هزار نیوز ؛ در واکنش به پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی توسط کنگره آمریکا گفت: اقداماتی  که علیه ایران صورت می گیرد و بعضا رسانه ای می شود اقداماتی پایان ناپذیر است  و به قول رهبر معظم انقلاب حد به یقف ندارد به این معنی که متوقف نمی شود.

سفیر سابق ایران در لیبی مطرح کرد: امام خمینی از آمریکایی ها نیز به عنوان گرگ یاد کرده است و می گویند  گرگ نمی تواند با گوسفند آشتی کند منظور ماهیت این دولت است.

وی افزود: ماهیت دولت آمریکا و هیئت حاکمه این دولت ماهیتی افزون طلبانه و استعمارگرانه است  که عوض شدنی نیست گرچه امکان دارد این کشور وارد مذاکره با سایر کشور ها شود اما این ماهیت تغییر نکرده است.

قناد باشی عنوان کرد: هرچیزی که از این ماهیت به بیرون تراوش می شود طبیعتا دشمنانه است ،  هیئت نمایندگان آمریکا و سناتورهای آنها عمدتا با سرمایه داران بزرگ جهان ومحافل صهیونیستی در ارتباط هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: قانونی که برای کشور آمریکا نوشته شده است متاثر از  گرایش به سرمایه داری جهانی و صهیونیسیمی باشد

وی بیان کرد: این رفتار آمریکا در قبال ما هم به همین صورت است در هر جرگه ای تلاش می کند تا ضربه ای به ما وارد نمایند به عنوان مثال ارائه پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی توسط کنگره آمریکا یک اقدام تازه افزون بر اقدامات قبلی که از آغاز انقلاب تا به امروز ادامه دارد.

قناد باشی تاکید کرد:جالب اینجاست که اعضای تیم مذاکره کننده هم اعتراف کرده اند و عباس عراقچی می گوید دشمنی آمریکا با ایران همچنان پا برجاست و به گفته مقام معظم رهبری این دشمنی همچنان پابرجاست و آن ها هر روز به یک شکلی و با اقدامات تازه انجام می دهد و ما هم باید منتظر آن باشیم.

سفیر سابق ایران در لیبی یاد آور شد:در قضیه خلیج فارس آمریکا هزاران کیلومتر آن طرف تر  نیروهای خود را مستقر کردند، بسیار جالب است که حضور آن ها در هزار کیلومتری خلیج فارس قانونی است ولیکن بخشی از سواحل خلیج فارس و عمان که به عنوان خاک ایران محسوب می شود ما اجازه حضور  در آن جا را نداریم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا تمامی منافع را برای دولت خود می خواهد؛تصریح کرد:این دولت  به دنبال باج گیری از پادشاهان نادان عرب در خلیج فارس مستقر شده است همچنین هدایای زیادی در اختیار آمریکا قرار می دهند به همین دلیل با بیان مواردی از قبیل حضور سرباز ایرانی در خلیج فارس غیر قانونی است تا باج دیگری بگیرد.

قنادباشی در پایان خاطر نشان کرد:جمهوری اسلامی ایران  هیچ انتظاری از آمریکا نداشته و نداردو سیاست های دفاعی خود را بدون توجه به آمریکا ادامه خواهد داد.

انتهای متن/منبع:آرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه