رفتن به بالا
  • Tuesday - 31 May 2016 - 08:20
  • کد خبر : ۳۷۸۲۷
moadab-khatat-bardsiriau3

لینک کوتاه:
در همایش چهره‌های ماندگار ایران در بخش آموزش:

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، «چهره ماندگار آموزش ایران» معرفی شد

 محمدحسین مؤدب، دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و ابداع کننده خط «پریشان»، در همایش چهره‌های ماندگار ایران در بخش آموزش، به عنوان «چهره ماندگار آموزش ایران» معرفی شد. به گزارش هزار نیوز ؛ این همایش به همت بنیان چهره‌های ماندگار ایران برگزار شد و میزان کارآفرینی، توسعه، ابتکار و خلاقیت و نیز سابقه عملکرد از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 محمدحسین مؤدب، دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و ابداع کننده خط «پریشان»، در همایش چهره‌های ماندگار ایران در بخش آموزش، به عنوان «چهره ماندگار آموزش ایران» معرفی شد.

به گزارش هزار نیوز ؛ این همایش به همت بنیان چهره‌های ماندگار ایران برگزار شد و میزان کارآفرینی، توسعه، ابتکار و خلاقیت و نیز سابقه عملکرد از شاخص‌های انتخاب «چهره ماندگار آموزش ایران» بود.

این دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر که بالغ بر 25 سال سابقه تدریس خطاطی، تذهیب و موسیقی به بیش از 1500 هنرجو دارد و به عنوان عضو «مجمع نمایندگان شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران» و «بازرس انجمن خوشنویسان کرمان» نیز مشغول به خدمت در عرصه‌‌ی هنری است توانسته با الهام از خطوط کرشمه، ثلث و شکسته نستعلیق خط جدیدی به نام «پریشان» ابداع کند.

کتابت و تذهیب 6 جزء قرآن کریم با خط ابداعی «پریشان» و در سایز صفحات 70 در 100 سانتیمتر برای اولین بار در جهان، از دیگر فعالیت های هنری این دانشجوی هنرمند است.

گفتنی است، این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در شیراز متولد شده و خوشنویسی را از سنین کودکی نزد پدر بزرگوارشان استاد جمال الدین مؤدب آموخت. محمدحسین مؤدب در زمینه نوازندگی و تذهیب نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد به طوریکه در سن 8 سالگی موسیقی را با ساز سنتور نزد زنده یاد خلیل برهانی آغاز و پس از آن در محضر استاد سعادت ارجمند تلمذ کرد. وی ساز تار را در محضر استاد منشی زاده و استاد توحیدی فرا گرفت. مؤدب در چهارمین جشنواره موسیقی استان شرکت و مقام سوم در رده سنی «ج» در رشته تار و سه تار را کسب کرد. این هنرمند با گروه‌های موسیقی اصیل ایرانی مانند «مشتاق» و « ارفع» با نوازندگی سازهای تار، سه تار، دیوان، دف، بم تار و کوزه همکاری نزدیک و فعالی داشته است. وی تذهیب را در سال 1378 به مدت یک‌سال نزد خانم همایون فرا گرفته و پس از آن به‌صورت خودجوش ادامه داده و با تغییراتی در نوع رنگ آمیزی، نوع طراحی و تلفیقی از طراحی کاشیکاری و تذهیب، سبک کار و فعالیت هنری را به نام خود تغییر داد. نگارش کتاب آموزش خط تحریری و حضور فعال در نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری از دیگر فعالیت‌ها و افتخارات هنری این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه