رفتن به بالا
  • Saturday - 28 May 2016 - 09:52
  • کد خبر : ۳۷۶۲۲
4591581_240

لینک کوتاه:
زیکا بلاخره کار دست برزیل داد؛

درخواست از سازمان جهانی بهداشت برای به تعویق انداختن المپیک ریو

صد و پنجاه کارشناس در امور بهداشتی، در نامه‌ای به سازمان جهانی بهداشت، تعویق زمان یا جابجایی مکان برگزاری رقابت‌های المپیک را در برزیل خواستار شدند.                                                       اخبار هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

صد و پنجاه کارشناس در امور بهداشتی، در نامه‌ای به سازمان جهانی بهداشت، تعویق زمان یا جابجایی مکان برگزاری رقابت‌های المپیک را در برزیل خواستار شدند.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

ه گزارش هزارنیوز؛یکصد و پنجاه کارشناس مسائل بهداشتی روز جمعه تعویق زمان یا جابجایی مکان برگزاری بازی های المپیک در ریودوژانیروی برزیل را به دلیل شیوع ویروس زیکا در این کشور خواستار شدند.

این کارشناسان در نامه ای سرگشاده به سازمان جهانی بهداشت، تصریح کردند نوعی از ویروس زیکا که در برزیل شیوع پیدا کرده است چنان آسیب هایی به سلامت انسان می زند که تاکنون در علم پزشکی نظیر آن مشاهده نشده است.
کارشناسان بهداشتی در نامه خود افزودند: «برگزاری بازی های المپیک ماه اوت در ریودوژانیرو، با حضور بیش از نیم میلیون گردشگر، که احتمال دارد به این ویروس آلوده شوند، و پس از بازگشت به کشورهای خود آن را به دیگر افراد منتقل کنند، یک خطر بسیار بزرگ و جبران ناپذیر است.»
از ماه مه سال گذشته، که ویروس زیکا در برزیل مشاهده شد، رَد آن در بیست کشور دیگر جهان نیز گرفته شده است. آلودگی زنان باردار به ویروس زیکا باعث تولد نوزادانی با عارضه مغزی «جمجمه کوچک»(میکروسفالی) می‌‌شود.
برخی پژوهشگران هشدار می‌دهند ویروس زیکا ممکن است خطرناکتر از چیزی باشد که تاکنون تصور می‌شد.
انتهای پیام/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه