رفتن به بالا
  • Wednesday - 4 May 2016 - 09:25
  • کد خبر : ۳۶۵۵۲
41356e73054e45929d5091863cd0cb82

لینک کوتاه:

دستگیری عاملان ترور دریافت کننده جایزه محیط زیست گلدمن + عکس

نارگل شکیبا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ 54 بازدید اولین نفری باشید که درباره این خبر نظر میدهید. به گزارش هزار نیوز به نقل از رکنا: 4 مظنون مرد به اتهام قتل فعال بومی “برتا ایزابل کاسیرس فلرس” کنش‌گر محیط زیست جمهوری هندوراس، امریکای مرکزی و از بنیانگذاران شورای سازمان‌های مردمی و بومی بازداشت شده اند. برتا […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نارگل شکیبا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ 54 بازدید اولین نفری باشید که درباره این خبر نظر میدهید.

بازداشت عاملان قتل فعال محیط زیستبه گزارش هزار نیوز به نقل از رکنا: 4 مظنون مرد به اتهام قتل فعال بومی “برتا ایزابل کاسیرس فلرس” کنش‌گر محیط زیست جمهوری هندوراس، امریکای مرکزی و از بنیانگذاران شورای سازمان‌های مردمی و بومی بازداشت شده اند.

برتا کاسیریس که برای توقف فعالیت نیروگاه برق آبی و توقف تصاحب معادن در سرزمین های بومیان مبارزه می کرد توسط افراد مسلح ، 3 مارس ۲۰۱۶ در منزل اش پس از سال‌ ها تهدید به مرگ به ‌قتل رسید. طبق اظهارات دادستان دستگیری متهمان بر اساس شواهد و مدارک موجود روز دوشنبه صورت گرفته است. متهمان از جمله افرادی هستند که وجود برتا را تهدیدی برای منافع خودشان می دانستند بنابراین وی را از سر راه خود برداشتند.

مرگ این فعال محیط زیست در 3 مارس خشم و انزجار مردم را برانگیخت و مردم برای احقاق حقوق فعالان محیط زیست دست به اعتصاب زدند. همچنین سفیر امریکا در هندوراس با انتشار بیانیه ای دستگیری عاملان این جنایت را خواستار شد. کاسیریس جایزه محیط زیست گلدمن را در سال 2015 از آن خود کرده بود. با وجود دستگیری قاتلان، خانواده، دوستان و همکاران کاسیریس خواستار استخدام بازرسان مستقل از سوی دولت برای پیگیری پرونده این فعال محیط زیست و همکاران دیگرش که در سال های قبل به قتل رسیده بودند، شدند.

هندوراس با توجه به شواهد و مدارک جهانی به طور گسترده به عنوان یکی از مرگبارترین کشورها در جهان برای فعالان محیط زیست به شمار می آید. حداقل 109 فعال در این کشور بین سال های 2010 و 2015 کشته شده اند.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه