رفتن به بالا
  • Tuesday - 3 May 2016 - 08:51
  • کد خبر : ۳۶۴۵۳
523028_168

لینک کوتاه:

دلیلی که داعش را مجاب به افزایش چشمگیر حملاتش کرد

 موسسه تحقیقاتی IHS مستقر در آمریکا با اعلام افزایش چشمگیر دامنه حملات داعشی‌ها خصوصا در سوریه و عراق، از دست رفتن مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی را عامل اصلی این تغییر راهبرد عنوان کرد. به گزارش هزار نیوز؛  به نقل از “رویترز”، در گزارش اخیر موسسه IHS آمده است: گروه تکفیری داعش در سه ماهه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 موسسه تحقیقاتی IHS مستقر در آمریکا با اعلام افزایش چشمگیر دامنه حملات داعشی‌ها خصوصا در سوریه و عراق، از دست رفتن مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی را عامل اصلی این تغییر راهبرد عنوان کرد.

دلیلی که داعش را مجاب به افزایش چشمگیر حملاتش کرد

به گزارش هزار نیوز؛  به نقل از “رویترز”، در گزارش اخیر موسسه IHS آمده است: گروه تکفیری داعش در سه ماهه اول سال میلادی جاری مرتکب 891 مود جنایت و عمل تروریستی شده است که از زمان تشکیل این گروه تاکنون بی سابقه بوده است.

بنابر این گزارش، این حملات که منجر به کشته شدن 2150 نفر شده است، نسبت به سه ماه گذشته افزایش 44 درصدی را داشته است.

“متیو هنمن”، رئیس مرکز تحقیقاتی IHS گفت: با تداوم حملات علیه این گروه تروریستی تکفیری از جناح های مختلف، داعش رو به خشونت بیشتری آورد.

رویترز نوشت: بنابر آخرین تخمین ها، مناطق تحت اشغال داعش از بالاترین حد خود در سال 2014 میلادی کاهش 40 درصدی را در عراق و 20 درصدی را در سوریه تجربه کرده است.

گزارش این موسسه تحقیقاتی به افزایش نسبی حملات عناصر تروریستی داعش در لیبی نیز اشاره داشت. بررسی ها نشان می دهد که حملات تروریستی در سه ماهه نخست سال میلادی جاری در این کشور از شش ماهه پیشین آن بیشتر بوده است.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه