رفتن به بالا
  • Monday - 30 May 2016 - 12:27
  • کد خبر : ۳۷۸۱۴
4605960_134

لینک کوتاه:
روحانی در جمع مردم آذربایجان غربی:

دنیای سیاست، دنیای عرضه امتیاز دادن نیست

رییس جمهور گفت: دنیای سیاست، دنیای عرضه امتیاز دادن نیست، بلکه عرصه امتیاز گرفتن برای کار مردم، اشتغال و حرکت مردم به سمت تعالی است.                                                      اخبار هزار نیوز  را از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رییس جمهور گفت: دنیای سیاست، دنیای عرضه امتیاز دادن نیست، بلکه عرصه امتیاز گرفتن برای کار مردم، اشتغال و حرکت مردم به سمت تعالی است.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید 

به گزارش هزارنیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با حضور در جمع مردم ارومیه ضمن سلام و درود به مردم دلاور این سرزمین اظهار داشت: در سرزمین ایرانمان و به ویژه در خطه‌های مرزی و آذربایجان غربی همواره شاهد افتخارآفرینی‌های مردم دلاور این سرزمین بوده‌ایم.
روحانی با بیان اینکه مردم ایران دو انتخابات بزرگ را همزمان پشت سر گذاشتند تصریح کرد: حضور شکوهمند مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی، به ویژه در منطقه آذربایجان و آذربایجان غربی نشانگر اعتماد مردم به مجریان کشور در انتخابات و وجود رقابت سالم در انتخابات در سرزمین ماست.

رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد: اگر اعتماد به مجریان و رقابت سالم وجود نداشته باشد، بی‌تردید انتخابات شکوهمند نخواهد بود. مردم ما با 62 درصد به طور متوسط در کشور و 66 درصد در آذربایجان غربی پای صندوق انتخابات آمدند که این بدان معناست  مردم ما گرچه یکصدایی را نمی‌پسندند و صداهای متنوع و گوناگون در این کشور است اما در عین حال حاکمیت واحد ملی سراسر کشور را فراگرفته است.

وی با تأکید براینکه مردم سرزمین ما در این انتخابات شکوهمند آری‌ها و نه‌هایی اعلام کردند یادآور شد: این انتخابات شبیه انتخابات سال 92 بود. ” آری” مردم ما در این انتخابات به این بود که در این سرزمین خواهان بهبود معیشت، همصدایی و وحدت مسئولین برای توسعه و رونق اقتصادی این سرزمین هستند. همچنین  آری مردم بدان معنا بود که مردم در این سرزمین دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و فرهنگ و هویت ملی هستند.

روحانی “نه” مردم در انتخابات را به خشونت و افراطی گری دانست و افزود: نه مردم در انتخابات به این بود که ما در این سرزمین خواهان رشد و ترقی هستیم نه شعارهای بی‌محابایی که بتواند رابطه مردم را با جهانیان با شکاف مواجه کند. این هنر نیست که ما به گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان خودمان در سراسر جهان را علیه خودمان متحد کنیم و حتی شرایطی را فراهم کنیم که حتی کشورهایی که به طور سنتی سالها با ما سابقه دوستی داشتند در شورای امنیت، سازمان ملل در کنار خصم ما آمریکا دست به تحریم ملت بزرگ ایران بزند.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه دنیای سیاست دنیای عرضه امتیاز دادن نیست خاطر نشان کرد: سیاست دنیای امتیاز گرفتن و شرایط مناسب برای کار، اشتغال و حرکت مردم به سمت تعالی است چرا کاری کنیم که مردم ما از حقوق مسلم خودشان محروم بمانند چرا استانی مثل آذربایجان غربی با این همه عظمت و شکوه و با همسایگی با سه کشور بزرگ عراق، ترکیه و آذربایجان که دروازه ایران به اروپا و غرب آذربایجان غربی است.

وی متذکر شد: در این استان بزرگ جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی ما اعم از دختر و پسر نگران اشتغال هستند، مردم ما در این مقطع تاریخی به فکر این بوده که مسیر برای صادرات کالای ایرانی به کشورهای همسایه پوشیده شود.

روحانی افزود: اولین قدمی که دولت یازدهم در این راستا گذاشت این بود که دروازه‌هایی که دشمن به روی ملت ایران بسته بود باز کرد و راه صادرات و رونق اقتصادی با برداشتن تحریم‌ها برای فعالیت مردم پوشیده شد.
رئیس قوه مجریه با تاکید بر اینکه ما امروز در شرایط دیگری قرار داریم اظهار داشت: شما شاهد هستید که امروز کشورها و شرکت‌های مختلف به طور مداوم در رفت و آمد با کشورمانند و در ماه‌های اولیه اجرایی شدن برجام شاهد اولین قدم‌های سرمایه‌گذاری در ایران هستیم.
روحانی تاکید کرد: ما برای این که قدم‌های لازم را برای حرکت اقتصادی برداریم گرچه نیازمند زمانیم اما در عین حال در همین قدم‌های اولیه می‌بینیم کشورهایی که در سال‌های گذشته سهم ما را از نفت و معیانات گازی گرفته بودند امروز قدم به قدم در حال حرکت به سمت شرایط قبل از تحریم هستند.
رئیس جمهور کشورمان ضمن امیدواری از اینکه امسال دارای رشد اقتصادی مناسبی خواهیم بود تصریح کرد: مهمترین هدف دولت اشتغال جوانان و رونق اقتصادی است مردم با آمدن در پای صندوق‌های اخذ رای خواستار این هستند دولت و ملت و دولت و مجلس با همکاری قوای سه‌گانه دست به دست هم مشکلات کشور را رفع کنند.
روحانی با بیان اینکه امروز روزی نیست که به مسائل حاشیه‌ای پرداخته شود اظهار کرد: مردم نمی‌خواهند این جناح و آن جناح به مسائل حاشیه‌ای دست دوم بپردازند بر این اساس برنامه اصلی ما رونق اقتصادی است تا جوانانمان بتوانند در مسیر رونق اقتصادی قرار گرفته و پیشرفت کنند.
رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه امروز باید تنش‌زدایی داخلی از بین رفته و بر انسجام تاکید کنیم تصریح کرد: برای ما اقوام مختلف هیچ تفاوتی ندارند و به همه آنها باید با چشم واحد و مساوی نگاه کرد این دولت اجازه نخواهد داد که فرقی میان اقوام گذاشته شود تمامی اقوام ایرانی مانند شاخه‌های یک درخت تنومند به نام ایران هستند.
رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: امروز در یک نقطه عطف تاریخی قرار گرفته‌ایم توطئه‌ای که در سال‌های گذشته استکبار ستیزان علیه ما طراحی کرده‌ بودند به علت بی‌تدبیری برخی کشورها ما در چاله تحریم افتاده بودیم اما امروز از این پیچ تاریخی عبور کردیم و شاهدیم که امنیت و ثبات در کشورمان با وجود ناامنی در کشورهای همسایه برقرار است.

انتهای متن/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه