رفتن به بالا
  • Monday - 23 May 2016 - 11:31
  • کد خبر : ۳۷۴۳۸
13950303000236_PhotoA

لینک کوتاه:
رئیس پیشین موساد:

راهکار نظامی بی‌فایده است، باید با حماس مذاکره کرد

یکی از رئیسان پیشین سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی اذعان کرد: راهکار نظامی مقابل جنبش حماس بی‌ثمر است و باید سراغ گزینه گفت‌وگو رفت.                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یکی از رئیسان پیشین سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی اذعان کرد: راهکار نظامی مقابل جنبش حماس بی‌ثمر است و باید سراغ گزینه گفت‌وگو رفت.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ «افرایم هالیوی» رئیس پیشین سازمان اطلاعات و وظایف ویژه اسرائیل (موساد) یا همان سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی، تل‌آویو را به مذاکره و گفت‌وگو با جنبش حماس فراخواند.

نهمین رئیس تاریخ سازمان موساد می‌گوید «گفت‌وگو با حماس ضرورت دارد» و باید از گزینه‌های نظامی دوری گزید زیرا همه جنگهایی که علیه حماس انجام شده، موضع این جنبش را تغییر نداده است.

هالیوی که از سال 1998 تا 2002 ریاست موساد را بر عهده داشته، می‌گوید که «اسرائیل پنج جنگ علیه حماس انجام داده اما این جنبش شکسته نشده است». او توضیح داد: «این یعنی که این جنگها هدفش محقق نشده و در نتیجه باید دوباره به شیوه تعامل با جنبش [حماس] اندیشید».

طبق گزارش وبگاه روزنامه «معاریو» اسرائیل، هالیوی اشاره کرد که بعد از جنگ «صخره سخت» (جنگ 52 روزه سال 2014) بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به روزنامه «اسرائیل امروز» گفت که اگر عملیات نظامی در غزه 500 روز هم طول بکشد، نتیجه تفاوتی نمیکند و فقط بهای آن هنگفت می‌شود» بنابراین اگر حماس میتواند از 500 روز جنگ جان سالم به در ببرد، از 5 جنگ سالم بیرون بیاید، این یعنی که آنچه ما انجام داده‌ایم، هدفش محقق نشده و باید شیوه تعامل با حماس را تغییر داد.

رئیس سابق موساد به احتمال انتصاب «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه پیشین به وزارت در وزارت جنگ اشاره کرد و با بیان اینکه احتمالا لیبرمن کسی خواهد بود که مذاکرات با حماس را انجام خواهد داد، افزود که اسرائیل نباید از نفوذ ایران بر حماس ترسی داشته باشد زیرا این گروه دیگر به ایران وابسته نیست و با فاصله گرفتن از این کشور سعی دارند به سوی [گفتگو] با اسرائیل بیایند.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه