رفتن به بالا
  • Monday - 30 May 2016 - 11:24
  • کد خبر : ۳۷۷۹۳
download

لینک کوتاه:
سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان:

سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از هجدهم خرداد آغاز می شود

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از هجدهم خرداد در استان آغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد. …                                                اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از هجدهم خرداد در استان آغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد. …

                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید 

به گزارش هزارنیوز؛موسی برومند در جلسه توجیهی مسئولان پایگاه های سنجش  سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان استان با اشاره به اهمیت اجرای طرح سنجش به خبرنگار ما گفت: طرح سنجش، اولین و مهم‌ترین گام در آغاز آموزش و پرورش دانش آموزان می باشد و باید با دقت و حساسیت لازم اجرا شود.

وی بررسی وضعیت جسمی و جایدهی مناسب نوآموزان با توجه به استعداد و توانایی آنها را از مهمترین اهداف طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان دانست.

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان با بیان اینکه طرح سنجش در استان کرمان کاملا به صورت الکترونیکی انجام می شود افزود: تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از نوآموزان، دسترسی آسان به این اطلاعات، شناسایی به موقع اختلالات و مداخله به هنگام و صرفه جویی در هزینه ها مهمترین مزیت های الکترونیکی شدن این طرح است.
برومند با اشاره به سنجش بیش از ۵۴ هزار نو آموز در تابستان ۹۴ گفت: بیش بینی می شود در تابستان امسال قریب ۵۵ هزار نو آموز به پایگاه های سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان شهرستان ها و مناطق استان مراجعه کنند.

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه تخصصی در شهر کرمان تصریح کرد: در صورت ضرورت و برحسب نوع ارجاع نوآموز برای بررسی دقیق تر به مراکز تخصصی ارجاع داده می شوند.
برومند افزود: جهت تسریع در امر سنجش نو آموزان ورود به دبستان در شهرستان های رفسنجان، سیرجان، بم، جیرفت و زرند دو پایگاه راه اندازی شده است.

وی از راه اندازی ۴ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در شهر کرمان خبر داد و افزود: پایگاه ویژه سنجش نو آموزان عشایر بدو ورود به دبستان  در شهرستان های نرماشیر و  عنبر آباد نیز دایر خواهد شد.

برومند با بیان اینکه ۱۲ خرداد آغاز ثبت نام الکترونیکی نوآموزان در طرح سنجش است افزود: ثبت نام و نوبت دهی با کد ملی نوآموز از مدرسه شروع شده و نوآموز باید فقط توسط یک مدرسه ثبت نام شود.

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: رمز ورود مدیران مدارس به سامانه الکترونیکی ثبت نام طرح سنجش تا ۱۱ خرداد ارسال خواهد شد.
وی بیان کرد: دانش آموزان جامانده از طرح سنجش سال ۹۴ با کارنامه تحصیلی پایه اول خود به پایگاه ها مراجعه کنند.
برومند  افزود: والدین طبق نوبت دهی سامانه الکترونیکی به پایگاه ها مراجعه کنند، زیرا براساس برنامه تعریف شده در سیستم سامانه، نوآموز فقط  دوبار می تواند ثبت نام کند.

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه