رفتن به بالا
  • Saturday - 28 May 2016 - 10:38
  • کد خبر : ۳۷۶۱۰
tkh_frzndy01

لینک کوتاه:
یادداشت/

شلوغی دنیای تک فرزندی

در شرایطی که زوج ها بر طبل تک فرزندی می کوبند ، دنیای تک فرزندی را شلوغ کرده اند و آن را دلیلی برای توجه بیشتر به کودکشان می دانند واقعیت در لوای دیگری پنهان شده است. به گزارش  هزار نیوز ؛ در دنیایی زندگی می کنیم که سبک و نحوه ی آن با گذشته تغییر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در شرایطی که زوج ها بر طبل تک فرزندی می کوبند ، دنیای تک فرزندی را شلوغ کرده اند و آن را دلیلی برای توجه بیشتر به کودکشان می دانند واقعیت در لوای دیگری پنهان شده است.

به گزارش  هزار نیوز ؛ در دنیایی زندگی می کنیم که سبک و نحوه ی آن با گذشته تغییر کرده است، امروزه برای گذارن زندگی پای بسیاری از مسائل در میان است و تاثیر آن در زندگی غیر قابل انکار است.

ماهواره، اینترنت و یا ابزارهای جدید ارتباطی از جمله تلگرام همگی عضو ثابتی شده اند تا مسیر عادی زندگی گذشته را به جاده ای پر از تنش و تغییرات تبدیل کنند.

تاثیرات مستقیم و یا غیر مستقیم این ابزارهای ارتباطی که خود گاهی ارتباطات را از میان برده اند سبب شده است تا خانواده ها در بسیاری از اقداماتشان از این ابزارها تاثیر بپذیرند.

جای دوری نمی رویم ، کافی است به جمعیت خانواده های اطرافتان نگاه کنید و یا به دغدغه های زندگی شان بیاندیشید.شاید در اولویت زندگی هر زوجی، کار و تامین نیازمندیهای مادی زندگی شان باشد و برای هر بانویی زیبایی اندام و همراه بودن با آخرین متدهای زیبایی…

ضمن این که  تحصیلات ، طی کردن مدارج عالی و به دست آوردن شغل نیز جزئی از مهم ترین دغدغه هایی است ابزار ارتباطی به آن دامن زده ند، البته هرگز این موضوع را منکر نخواهیم بود که زن و مرد هر دو باید از تحصیلات کافی و زیبایی برخوردار باشند اما نه به بهای از بین رفتن کیان خانواده و نابود شدن نسل…

عواملی که باعث شده است که خانواده ها ترجیح می دهند که یا فرزند کمتری داشته باشند و یا اینکه در سنین بالا اقدام به فرزند آوری کنند به طوری که متوسط سن مادر در گذشته حدودا 24 سال بوده است ولی در حال حاضر بالای 33 سال است و این عامل تهدید کننده است که موجب تأخیر در تجدید نسل می شود.

در پدیده ی تک فرزندی اولین فردی که متضرر خواهد شد، همان فرزند است و مشکلاتی از قبیل  فرزند سالاری، بلوغ زودرس، کم شدن روابط اجتماعی و عدم جامعه پذیری، کاهش انسجام خانواده، جایگزینی رسانه،  تضعیف شبکه ی ارتباطی خویشاوندی گریبان گیر تک فرزند خانواده خواهد شد.

از میان تمامی آسیب های تک فرزندی کاهش رشد اجتماعی کودک بزرگترین آسیب محسوب می شود چرا که روابط اجتماعی در خانواده‌های کم جمعیت نسبت به سایر خانواده‌ها کمتر است.در شرایطی که زوج ها بر طبل تک فرزندی می کوبند ، دنیای تک فرزندی را شلوغ کرده اند و آن را دلیلی برای توجه بیشتر به کودکشان می دانند واقعیت در لوای دیگری پنهان شده است.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه