رفتن به بالا
  • Sunday - 1 May 2016 - 13:22
  • کد خبر : ۳۶۴۰۳
IMG11102822

لینک کوتاه:

صدای اذان پس از ۲۴ سال از مسجد«موستار» هرزگوین طنین انداز شد

مسجد تاریخی شهر موستار در بوسنی و هرزگوین پس از مرمت، افتتاح شد و با گذشت ۲۴ سال صدای اذان از این مسجد شنیده شد. به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از شبکه خبری «جبهه العمل المقاوم»، مسجد جامع تاریخی روستایی در شهر موستار بوسنی و هرزگوین، پس از مرمت با حضور ریاست شیوخ اسلامی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مسجد تاریخی شهر موستار در بوسنی و هرزگوین پس از مرمت، افتتاح شد و با گذشت ۲۴ سال صدای اذان از این مسجد شنیده شد.

به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از شبکه خبری «جبهه العمل المقاوم»، مسجد جامع تاریخی روستایی در شهر موستار بوسنی و هرزگوین، پس از مرمت با حضور ریاست شیوخ اسلامی افتتاح شد.

 

به بهانه سالروز مشارکت این مسجد در انتشار ارزش های اسلامی و تسامح در میان مردم، شیخ رامز یلوواتس، رئیس شورای اسلامی منطقه موستار، گواهی تقدیر به خانواده ای که به مرمت مسجد کمک کردند، تقدیم کرد.

این مسجد جامع از آثار تاریخی اسلامی مهمی است که ترکیه در منطقه هرزگوین ساخته است. این مسجد سال 1512 میلادی با نام « سلطان بایزید» ساخته شد و سال 2005 میلادی به عنوان  آثار تاریخی مورد حمایت بوسنی اعلام شد. این مسجد سال 1992 میلادی در زمان جنگ تخریب شده بود.

پس از تخریب مسجد، مدت ها مسلمانان در این مکان رفت و آمد نمی کردند و مدت 24 سال بود که صدای اذان از این مسجد شنیده نمی شد که پس از مرمت با افتتاح مسجد، صدای اذان از این مکان تاریخی طنین انداز شد.

موستار یکی از شهرهای بوسنی و هرزگووین و بزرگ ترین و مهم ترین شهر در ناحیه هرزگووین و مرکز استان هرزگوینا – نرتوا است. نام گذاری شهر به موستار به ‌افتخار پل‌بانانی که در زبان محلی، موستاری نامیده می‌شوند،  صورت پذیرفته  است.

انتهای متن/منبع:شبستان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه