رفتن به بالا
  • Tuesday - 17 May 2016 - 09:57
  • کد خبر : ۳۶۹۷۱
13940325000479_PhotoA

لینک کوتاه:
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران:

«عارف» گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس است/ دولتی‌ها تلاش می‌کنند «لاریجانی» رئیس شود

علی شکوری‌راد گفت: با توجه به رویکردی که مردم در انتخابات اخیر نشان دادند آقای عارف نامزد طبیعی اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس است؛ از او حمایت می‌کنیم و پروایی در این کار نداریم.        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزارنیوز؛علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

علی شکوری‌راد گفت: با توجه به رویکردی که مردم در انتخابات اخیر نشان دادند آقای عارف نامزد طبیعی اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس است؛ از او حمایت می‌کنیم و پروایی در این کار نداریم.

       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به رویکردی که مردم در انتخابات اخیر نشان دادند آقای عارف نامزد طبیعی اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس است. از او حمایت می‌کنیم و پروایی در این کار نداریم.

وی افزود: البته اصلاح امور کشور و بر آوردن مطالبات مردم خواسته اصلی این جریان سیاسی است. بنابراین تشکیل فراکسیون فراگیر امید با حداکثر گستردگی در مجلس اولویت نخست ماست. این فراکسیون خواهد بود که تصمیم می‌گیرد چه کسی را برای ریاست مجلس نامزد کند و به وی رای دهد.

نماینده اسبق مجلس ادامه داد: اصلاح طلبان پروایی از بیان این موضوع که کاندیدای مطلوب آنها دکتر عارف است، ندارند. اما هم آقای عارف و هم آقای لاریجانی هر دو برآمده از لیست انتخاباتی امید و عضو این فراکسیون هستند و پیش از آنکه بخواهند با هم رقابت کنند باید با یکدیگر تعامل نمایند.

دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: عارف کنونی نسبت به عارف سال 92 ارتقای بسیاری پیدا کرده است. ایشان در سال 92 از انتخابات کناره گیری کرد و عملا اجازه داد آقای روحانی رئیس جمهور شود. طی این 3 سال پس از انتخابات، ایشان رویکرد و عملکردی از خود نشان داده که روز به روز بر اعتماد اصلاح طلبان افزوده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره رقابت عارف و لاریجانی برای ریاست مجلس گفت: گفتگو و تعامل این دو با یکدیگر می‌تواند امنیت روانی خوبی را در جامعه ایجاد کند. البته همانطور که گفتم مخالف رقابت آنها نیستم و ممکن است در نهایت این رقابت صورت بگیرد ولی در مقدمه این رقابت حتما باید تعامل وجود داشته باشد تا به تقابل نینجامد.
همه چیز در انتخاب رئیس مجلس خلاصه نمی‌شود و زمینه‌های تعامل و همکاری بسیار است.

شکوری راد در پاسخ به این سوال که آیا ریاست احتمالی عارف موجب این نمی‌شود که لاریجانی در موضع اپوزیسیون اصلاح طلبان و حامیان دولت در مجلس قرار گیرد گفت: پتانسیل اپوزیسیون شدن آقای لاریجانی را زیاد نمی‌بینم. آقای لاریجانی می‌خواهد اپوزیسیون چه‌کسی شود؟ آیا می‌خواهد اپوزیسیون دولت شود در حالیکه هم‌اکنون بسیاری از دولتی‌ها در حال تلاش برای رییس مجلس‌شدن آقای لاریجانی هستند؟

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران گفت: به نظر من خواسته یا ناخواسته حلقه‌های وصلی بین جریانهای مختلف سیاسی کشور در حال شکل گرفتن است که می‌تواند مانع رادیکالیزه و دوقطبی شدن جامعه شود. این روند می‌تواند مثبت باشد و اگر لاریجانی و عارف رقابتی منطقی بر سر ریاست مجلس داشته باشند هیچ یک بعد از پایان رقابت، تغییر مشی نخواهند داد.

وی در عین حال اظهار داشت: گفتگو و پیوند لاریجانی با افراطیون بیش از آنکه منجر به رفتن لاریجانی به سمت آنان باشد موجب مهار رفتار افراطی آنها در قبال دولت خواهد شد و نباید نگران آن بود. افراطیون اگر بخواهند به مشی افراطی خود ادامه بدهند اساسا قابلیت ائتلاف با هیچ جریان غیر افراطی را نخواهند داشت.

 

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه