رفتن به بالا
  • Saturday - 21 May 2016 - 12:15
  • کد خبر : ۳۷۲۵۷
13950230000097_PhotoA

لینک کوتاه:
دبیر کل «دپارتمان اروپا برای امنیت و اطلاعات»:

عربستان گاز شیمیایی در اختیار «النصره» قرار داده است

دبیر کل مرکز موسوم به «دپارتمان اروپا برای امنیت و اطلاعات» فاش کرد که عربستان از طریق اردن، گاز شیمیایی وارد سوریه کرده و در اختیار گروهک جبهة النصره قرار داده‌ است.                                                […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر کل مرکز موسوم به «دپارتمان اروپا برای امنیت و اطلاعات» فاش کرد که عربستان از طریق اردن، گاز شیمیایی وارد سوریه کرده و در اختیار گروهک جبهة النصره قرار داده‌ است.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛«هیثم ابوسعید» دبیر کل سازمان امنیت و اطلاعات اروپا از اقدام دیگری از آل سعود علیه مردم سوریه پرده برداشت.

ابوسعید فاش کرد که عربستان از طریق مرز اردن مواد شیمیایی خفه‌کننده‌ای در اختیار گروه تروریستی «جبهه النصره» (شاخه القاعده در سوریه) قرار داده است.

طبق گزارش وبگاه خبری این مرکز اروپایی (desiagency)، به گفته ابوسعید، تروریست‌های النصره آوریل گذشته (فروردین 95) در منطقه «شیخ مقصود» شهر حلب، از این مواد شیمیایی علیه افراد غیرنظامی استفاده کرده‌اند.

وی با بیان این مطلب افزود: «این برای نخستین بار نیست که النصره از چنین گازهای سمی علیه افراد غیر نظامی استفاده می‌کند»؛ چنین مواردی سابقا توسط محافل رسمی سازمان ملل به ثبت رسیده است و از این مسئله اطلاع دارند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه نیز ضمن محکومیت این اقدامات غیر انسانی تروریست‌ها تأکید کرد که این مسائل بی‌گناهی دمشق را ثابت می‌کند؛ چرا که کشورهای غربی سوریه را به انجام چنین حملاتی متهم می‌کنند.

روز گذشته نیز گزارش مرکز بالکان برای روزنامه‌نگاری تحقیقی، اعلام کرد که عربستان ماهانه پروازهای منظمی از شهر جده به صوفیه بلغارستان دارد و 60 تا 90 سلاح و مهمات خریداری شده از بلغارستان را از طریق اردن به داخل سوریه قاچاق می‌کند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه