رفتن به بالا
  • Saturday - 21 May 2016 - 07:47
  • کد خبر : ۳۷۲۲۱
4552605_926

لینک کوتاه:
تجاوز جنسی؛

متهم شدن کلاه آبی های سازمان ملل به تجاوز جنسی

نیروهای کلاه آبی سازمان ملل از ابتدای امسال در چندین نوبت به جنایات جنسی متهم شده اند.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزارنیوز؛شبکه پنج تلویزیون […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نیروهای کلاه آبی سازمان ملل از ابتدای امسال در چندین نوبت به جنایات جنسی متهم شده اند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛شبکه پنج تلویزیون فرانسه گزارش داد: اکثر اتهامات جنایات جنسی که از ابتدای سال جاری به نیروهای سازمان ملل نسبت داده شده، در جمهوری آفریقای مرکزی رخ داده است.

گزارشگر این شبکه گفت: به طور قطع آمارهای واقعی بالاتر از ارقامی است که اعلام می شود. اما همین آمارهای منتشر شده نیز تکان دهنده است. از ابتدای سال دو هزار و شانزده تاکنون چهل و چهار اتهام تجاوز جنسی علیه نیروهای کلاه آبی سازمان ملل مطرح شده که بیست و دو مورد در جمهوری آفریقای مرکزی رخ داده است.

این نیروها در کشورهایی چون جمهوری دمکراتیک کنگو، هائیتی، ساحل عاج و مالی نیز به اتهاماتی از این دست متهم شده اند. به گفته جین هالوت مسئول هماهنگی در خصوص پدیده، بازرسان سازمان ملل انتظار دارند تا با موارد جدید و بیشتری از این اتهامات مواجه شوند.

گزارشگر افزود: شمار اتهامات جنسی مطرح شده علیه نیروهای سازمان ملل در سال دو هزار و پانزده، شصت و نُه مورد بود. اما فقط به بیست و شش مورد از این اتهامات رسیدگی شد و متهمان فقط در سه مورد محکوم شدند. در نهایت فقط سه نظامی به مدت چند هفته زندانی شدند.

انتهای پیام/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه