رفتن به بالا
  • Monday - 30 May 2016 - 11:40
  • کد خبر : ۳۷۸۰۴
اقتصاد-مقاومتی-1024x724-172x132

لینک کوتاه:

محور سخنرانی های ماه مبارک رمضان چهار اولویت برنامه های اقتصاد مقاومتی است

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان تاکید کرد : مصرف بهینه، استفاده از تولیدات داخلی، عدم استفاده از کالاهای قاچاق و تبیین اقتصادمقاومتی به عنوان ۴ اولویت برنامه ای اقتصادمقاومتی به عنوان محور موضوع …                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان تاکید کرد : مصرف بهینه، استفاده از تولیدات داخلی، عدم استفاده از کالاهای قاچاق و تبیین اقتصادمقاومتی به عنوان ۴ اولویت برنامه ای اقتصادمقاومتی به عنوان محور موضوع …

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید 

به گزارش هزارنیوز؛حجت الاسلام و المسلمین قاسمی زاده مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه  در اولین همایش رؤسای ستادهای نماز جمعه و معاونت خواهران استان کرمان گفت : برای اولین بار در کشور برنامه مدون برای ستادهای نمازجمعه توسط شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کرمان، تدوین شده است تا ستادهای نمازجمعه استان بر اساس برنامه های ابلاغی و نیز آنچه خود به آن متعهد می شوند؛ در سال جاری عمل کنند.

وی  افزود: یکی از عناوین مهم برنامه های عملیاتی ستادها در سال ۹۵ مبانی عملیاتی نمودن شعار سال است و این مهم باید در خطبه های نمازجمعه، برنامه های فرهنگی و جلساتی که با مسئولین محلی برگزار می شود، مد نظر باشد.

حجت الاسلام قاسمی زاده، همچنین تلاش برای رشد جمعیت نمازگزاران جمعه را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به ابراز خرسندی رهبر معظم انقلاب اسلامی از جمعیت نمازگزار جمعه در شهرستان زرند؛ یکی دیگر از برنامه های عملیاتی ستادهای نمازجمعه در سال جاری را رشد جمعیت نمازگزار عنوان و بر توجه به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، راه اندازی و فعال سازی و به روز رسانی سایت ستادهای نمازجمعه، تشکیل جلسه با دستگاه های فرهنگی برای استفاده از ظرفیت های تبلیغی و دینی مانند ماه مبارک رمضان و تابستان و… برای رفع دغدغه های فرهنگی و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه های فرهنگی از جمله دانشگاه، ارشاد، کانون های مساجد، خبرگزاری ها و…را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که ستادهای نمازجمعه باید آن را در سال جاری دنبال کنند.

قاسمی زاده، معضلات اجتماعی را هم مورد اشاره قرار داد و در این زمینه اظهار داشت: هر منطقه باید نسبت به جلوگیری و یا رفع معضلاتی چون اعتیاد، طلاق و…با برنامه های ابتکاری فرهنگی و درمانی  در این راستا اقدام کند.

وی که مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را نیز عهده دار است بر تعامل و تشویق مومنین به وقف به ویژه وقف برای امور قرآنی، نماز و نمازجمعه، معارف دینی، رفع معضلات و تأمین نیازهای اجتماعی و… نیز تأکید کرد.

این مسئول همچنین  بر برنامه ریزی جدی در بهره مندی از ماه مبارک رمضان تأکید کرد و گفت: سخنرانان باید در برنامه های خود در ماه مبارک رمضان و به ویژه شب های قدر به مسائلی که در زمینه مواد مخدر، فحشاء و منکرات، مشروب و… که بعضاً برای عده ای فرهنگ شده بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین مصرف بهینه، استفاده از تولیدات داخلی، عدم استفاده از کالاهای قاچاق و تبیین اقتصادمقاومتی به عنوان ۴ اولویت برنامه ای اقتصادمقاومتی به عنوان محور موضوعات سخنرانان باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جعفری قائم مقام دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه  گزارشی از وضعیت ستادهای نمازجمعه استان از حیث جمعیت نمازگزار، مهدهای آدینه، نشریات ستادهای نمازجمعه و… ارائه نمود .

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه