رفتن به بالا
  • Monday - 23 May 2016 - 10:57
  • کد خبر : ۳۷۴۱۹
13921105000294_PhotoA

لینک کوتاه:
عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

مردم نگران ایجاد سنگ بنای خصوصی سازی در آموزش و پرورش هستند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: قانون مدارس غیردولتی که هفته گذشته در مجلس تصویب شد، این نگرانی را در بین مردم ایجاد کرده است که ما سنگ بنای خصوصی‌سازی و واگذاری آموزش و پرورش را در کشور بنا نهاده‌ایم.                                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: قانون مدارس غیردولتی که هفته گذشته در مجلس تصویب شد، این نگرانی را در بین مردم ایجاد کرده است که ما سنگ بنای خصوصی‌سازی و واگذاری آموزش و پرورش را در کشور بنا نهاده‌ایم.

                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص گسترش مدارس غیر دولتی و کیفیت مدارس دولتی اظهار داشت: طبق نص صریح اصل 30 قانون اساسی، آموزش و پرورش عمومی باید رایگان باشد.

وی افزود: یک نگرانی در خصوص مدارس غیر دولتی وجود دارد مبنی بر اینکه در بخش آموزش و پرورش عمومی به سمتی حرکت کرده‌ایم که فقط افراد توانمند و قشر مرفه بتوانند به تحصیل ادامه دهند، یا اگر سرویسی به سایر افراد نیز می‌شود این فقط در حد افراد متمول باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی افزود: در بخش مدارس غیر دولتی که قانون آن هفته گذشته در مجلس تصویب شد، متأسفانه این نگرانی در بین مردم ایجاد شده است که ما سنگ بنای خصوصی‌سازی و واگذاری آموزش و پرورش را در کشور بنا نهاده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: متأسفانه این اندیشه که آموزش و پرورش هزینه‌بر است، در لایه‌‌هایی از مسئولان رسوخ کرده و به دلیل حجیم بودن بخش آموزش و پرورش این تفکر آرام آرام در حال غالب شدن است و به نظر می‌رسد مصوبه مدارس غیر دولتی که هفته گذشته در مجلس با سرعت و عجله زیاد تصویب شد، آسیب رسانده و نگرانی‌ها را دو چندان کرده است، و باید منتظر باشیم و ببینیم شورای نگهبان در این خصوص چه تصمیمی می‌گیرد.

وی تصریح کرد: به نظر بنده مصوبه مجلس با توجه به اینکه با قانون اساسی مغایرت دارد مورد ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد و اگر به مجلس بازگشت، امیدواریم نمایندگان مجلس با حوصله در این خصوص تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه