رفتن به بالا
  • Saturday - 7 May 2016 - 10:11
  • کد خبر : ۳۶۶۳۸
IMG22230905

لینک کوتاه:
پیروزی حزب کارگر در پایتخت انگلستان؛

یک مسلمان شهردار لندن شد

 نامزد مسلمان حزب کارگر انگلیس، با پیروزی در انتخابات شهرداری لندن و شوراهای شهر تا اولین شهردار مسلمان یک کلان‌شهر غربی شد. به گزارشهزار نیوز ؛ «صادق خان»، نامزد حزب کارگر انگلیس به عنوان شهردار لندن انتخاب شد تا اولین شهردار مسلمان یک کلان‌شهر غربی لقب بگیرد.   «صادق خان» در انتخابات شهرداری لندن و شورای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 نامزد مسلمان حزب کارگر انگلیس، با پیروزی در انتخابات شهرداری لندن و شوراهای شهر تا اولین شهردار مسلمان یک کلان‌شهر غربی شد.

به گزارشهزار نیوز ؛ «صادق خان»، نامزد حزب کارگر انگلیس به عنوان شهردار لندن انتخاب شد تا اولین شهردار مسلمان یک کلان‌شهر غربی لقب بگیرد.

 

«صادق خان» در انتخابات شهرداری لندن و شورای شهر توانست «زک گلداسمیت»، رقیبش در حزب «محافظه‌کار» را شکست دهد.

 

به نوشته روزنامه گاردین، با شمارش 100% آرا، مشخص شد که خان توانسته 44% مجموع آرا را به دست آورد. در مقابل گلداسمیت نامزد حزب محافظه‌کار تنها 35% آرا را به دست آورده است.

 

پیروزی وی در حالی اتفاق افتاد که در روزهای گذشته عضویت حدود 50 چندین نفر از اعضای حزب کارگر به دلیل اظهارات ضد صهیونیستی به حالت تعلیق در آمده بود. «صادق خان» روز یکشنبه گفته بود این اتفاق می‌تواند به از دست رفتن رأی یهودیان ساکن لندن برای او منجر شود.

 

روزنامه ایندیپندنت پیش از این نوشته بود؛ «صادق خان» کاندیدای شهرداری لندن، آنقدر در عرصه سیاسی مستعد است که موثرترین چهره حزب کارگر در میان نسل کنونی است.

 

رای گیری در لندن برای انتخاب شهردار جدید از ساعت 8 صبح آغاز شد.

 

این سیاستمدار مسلمان و 45 ساله، اصالت پاکستانی دارد و از مدافعان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. «گلداسمیت» 41 ساله که فرزند یک میلیادر فرانسوی بریتانیایی است «صادق خان» را به حمایت از گروه‌های افراطی متهم کرده بود.

 

«صادق خان»، جانشین «بوریس جانسون»، شهردار جنجالی فعلی لندن خواهد شد که پس از 8 سال از این سمت خداحافظی خواهد کرد.

 

همزمان با رأی‌گیری برای انتخاب شهردار لندن، انتخابات پارلمانی اسکاتلند نیز ددر حال برگزاری است. علاوه بر این، مردم ایرلند شمالی و ولز هم برای انتخاب نمایندگان پارلمان پای صندوق‌های رأی رفته‌اند.

 

قرار است کمیته مرکزی انتخابات تا ساعاتی دیگر نتایج نهایی انتخابات شهرداری را به صورت رسمی اعلام کند.

 

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه