رفتن به بالا
  • Tuesday - 17 May 2016 - 13:53
  • کد خبر : ۳۷۰۱۳
4538859_501

لینک کوتاه:
والیبال؛

معضلی نگران کننده؛ پشت‌خط‌‌‌ زن‌های همیشه مصدوم!

تیم ملی والیبال ایران در سال‌های اخیر همواره در پست پشت‌خط زن با معضلی تکراری دست به گریبان بوده است.                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تیم ملی والیبال ایران در سال‌های اخیر همواره در پست پشت‌خط زن با معضلی تکراری دست به گریبان بوده است.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛تیم ملی والیبال ایران این روزها خود را برای حضور در مهم‌ترین تورنمنت چند سال اخیر خود آماده ‌می‌کند. روزهای مانده به آغاز نبرد انتخابی المپیک در حال سپری شدن است و مصدومیت شهرام محمودی ، پشت خط زن تیم ملی ایران، موجب بروز برخی نگرانی‌ها شده است.
درسال‌های اخیر و در زمانی که والیبال ایران اسم و رسمی در جهان پیدا کرده است، همواره یک مشکل بزرگ گریبانگیر تیم ملی بود. در اکثر مواقع و درست زمانی که تیم ملی ایران راهی نبردهای مهم و بین المللی می‌شد، یکی از دو پشت خط زن اصلی تیم ملی با مصدومیت مواجه می‌شدند.
شهرام محمودی و امیر غفور دو بازیکن بلند قامت ایران از چند سال قبل جایگاه ثابتی در جمع ملی‌پوشان داشتند، دو قطر پاسور کم اشتباه تیم که انصافا نمایش خوبی در اکثر مسابقات داشته و در موفقیت های تیم ملی نقش اساسی ایفا می‌کردند.
اما آنچه همیشه نگرانی را به اردوی تیم ملی می‌آورد، این است که به دلیل فشاری که معمولا روی بازیکنان پشت خط زن در یک مسابقه وارد می‌شود، دراکثر مواقع یا امیر غفور با مصدومیت مواجه بوده است و یا شاهد آسیب دیدگی شهرام محمودی بودیم.
در این بین به نظر می‌رسد تیم ملی والیبال ایران نیاز دارد نفر سومی را هم به عنوان پشت خط زن در کنار تیم داشته باشد. بازیکنی که در صورت مصدومیتِ یکی از دو مهره اصلی این پست، بتواند خیال کادر فنی را  از این ناحیه راحت کند.
بازیکنانی نظیر محمد کاظم یا مهدی بازارگرد نفراتی هستند که شاید بهتر بود در جمع ملی‌پوشان حضور داشته باشند. بازیکنانی که در پست خود موفق عمل کرده و از تجربه کافی نیز برخوردار هستند.
هر چند در این میان باید به میزان هماهنگی قطر پاسورهای تیم ملی با سعید معروف، پاسور اول تیم ملی توجه کرد. درواقع بازیکنی می‌تواند در پست پشت خط زن تیم ملی موفق عمل کند که شناخت خوبی از نحوه پاس‌های سعید معروف داشته باشد.
تیم ملی والیبال ایران رقابت سختی را در ژاپن پیش رو دارد و انتظاراتی که از ملی پوشان در راستای کسب سهمیه المپیک ایجاد شده است، کار را سخت‌تر هم می‌کند.
از طرفی کادر فنی تیم ملی  قطعا به خوبی می‌داند که در تورنمنتی که چندین مسابقه سخت در فاصله زمانی نزدیک به هم پیش رو است، نیاز به نیمکت قوی احساس می‌شود تا در صورت بروز مشکل در هر پست ، دست مربیان برای استفاده از بازیکنان ذخیره بسته نباشد.
ملی‌پوشان والیبال کار سختی را پیش رو خواهند داشت و بدون شک تدابیر ویژه از سوی کادر فنی و لوزانو با تجربه می‌تواند به تحقق آرزوی دیرینه والیبال کمک کند.
انتهای پیام/منبع؛باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه