رفتن به بالا
  • Monday - 16 May 2016 - 12:18
  • کد خبر : ۳۶۹۴۷
13940909000834_PhotoA

لینک کوتاه:
گزارش فارس از دلایل سقوط محبوب‌ترین تیم شهرستانی

ملوان؛ سرنوشت تلخ تیمی محبوب اما بدون پول!/ سقوط با مربیان پرآوازه از دایی تا قلعه‌نویی و استیلی

ملوان انزلی اگرچه محبوب‌ترین تیم فوتبال شهرستانی ایران است اما یکبار دیگر طعم تلخ سقوط را چشید.                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزارنیوز؛  ملوان بندرانزلی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

ملوان انزلی اگرچه محبوب‌ترین تیم فوتبال شهرستانی ایران است اما یکبار دیگر طعم تلخ سقوط را چشید.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛  ملوان بندرانزلی خاص‌ترین تیم فوتبال ایران است. تیمی که متعلق به مرکز استان نیست اما سال‌هاست که در فوتبال ایران حضوری آبرومندانه دارد. از جام تخت جمشید گرفته تا امروز ملوان در فوتبال ایران حضوری مثبت و موثر داشته و  بازیکنان زیادی به فوتبال ملی معرفی کرده است. از غفور جهانی تا سیروس قایقران و پژمان نوری و مازیار زارع و … این تیم خاص در سال 95 یکبار دیگر طعم تلخ سقوط به لیگ دسته اول را در لحظه آخر چشید.

در شهر انزلی انگار گرد مرگ پاشیده‌اند. هیچکس حال حوصله ندارد. همه دمق و پکر هستند و افسوس می‌خورند. تیم ملوان برای مردم شهر انزلی بیشتر از یک تیم است. آنها به عشق ملوان زندگی می‌کنند و اکنون که عشق آنها در لیگ برتر نیست حال هواداران فوتبال انزلی هم خوش نیست.

ملوان در لیگ برتر پانزدهم اگرچه با شکست مقابل سیاه‌جامگان سقوط کرد اما سقوط ملوان از پیش از شروع مسابقات کلید خورده بود. جایی که یک مالک خصوصی با وعده‌های شیرین برای خرید ملوان قدم پیش گذاشت اما در نهایت همه وعده‌ها پوچ از آب درآمد از پیشنهاد جذب علی دایی گرفته تا تبدیل ملوان به یک باشگاه رویایی.

در نهایت امیر قلعه‌نویی برای حضور در متفاوت‌ترین تیم ایران ترغیب شد اما امیر خیلی زود فهمید که ملوان به جز عشق و علاقه هوادارانش تقریبا هیچ چیز دیگری ندارد! عشق و علاقه و هوادار برای یک تیم فوتبال ضرورری است اما کافی نیست و در نهایت قلعه‌نویی بعد از یک برد و یک باخت بدون اینکه پولی از ملوان بگیرد از انزلی رفت. او حتی مبلغ اندکی هم که طلب داشت را به باشگاه بخشید تا شاید یک کانکس برای تیم ملوان بخرند!

بعد از قلعه‌نویی استقلالی، ملوان به سراغ حمید استیلی پرسپولیسی رفت! استیلی تلاش کرد با همه چیز بسازد اما عرصه برای حضور او هم تنگ شد و در نهایت در 9 بازی آخر هدایت ملوان به محمد احمدزاده رسید  و احمدزاده هم فقط 6 امتیاز گرفت تا ملوان سقوط کند.

اکنون دیگر قوی سپید خزر در لیگ برتر نفس نمی‌کشد و پیکر بی‌جان این تیم دوست داشتنی نیازمند تیمار و درمان است. ملوان هنوز هم بی‌پول و بی امکانات است اما هوادارانش هستند و به این تیم هنوز عشق می‌ورزند اما ملوان به جز هوادار نیازمند پول، امکانات و مدیریت و برنامه‌ریزی است وگرنه ملوان هم به سرنوشت تلخ تیم‌هایی چون شاهین بوشهر و نفت مسجد سلیمان دچار خواهد شد. هواداران نمی‌دانند چه بگویند. دنبال مقصر گشتن هم دردی از ملوان درمان نمی‌کند شاید بهتر باشد که ملوان دوباره بازسازی شود و مسئولان شهری و استان گیلان باید بدانند ورزش شهر و استان‌شان بدون ملوان یک چیزی کم دارد. ملوان نگین انگشتری ورزش و فوتبال گیلان و شهر انزلی بود. نباید این نگین ارزشمند را چون به زمین افتاده فراموشش کنیم.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه