رفتن به بالا
  • Saturday - 21 May 2016 - 07:47
  • کد خبر : ۳۷۲۱۵
4552921_881

لینک کوتاه:
پناهجویان سوری؛

موافقت آمریکا با پذیرش دهها هزار پناهجوی سوری

سخنگوی کاخ سفید از تصمیم آمریکا برای پذیرش دهها هزار آواره سوری خبر داد.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛“جاش ارنست،” سخنگوی کاخ سفید، […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سخنگوی کاخ سفید از تصمیم آمریکا برای پذیرش دهها هزار آواره سوری خبر داد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛“جاش ارنست،” سخنگوی کاخ سفید، ضمن تکرار ادعای واشینگتن علیه “بشار اسد،” رئیس جمهور سوریه، از تصمیم آمریکا برای پذیرش هشتاد هزار پناهجو از جمله دهها هزار آواره سوری خبر داد.
جاش ارنست در کنفرانس خبری اظهار داشت: دولت آمریکا ما در طرح بودجه برای سال جدید برای پذیرش هشتاد هزار مهاجر خارجی برنامه ریزی کرده است که ده ها هزار نفر از آنها مهاجران سوری خواهند بود.
وی افزود: بخشی از این مهاجران هم از آمریکای مرکزی خواهند بود. وی گفت این مهاجران در پروسه ای طولانی و پیچیده پذیرش خواهند شد که شامل بررسی های دقیق درباره پیشینه آنان و سابقه آنهاست.
سخنگوی کاخ سفید گفت: قبل از پذیرش مهاجران در آمریکا آنها باید بتوانند صلاحیت دریافت حق پناهندگی را کسب کنند.
وی گفت: روند پذیرش مهاجران از آمریکای مرکزی اندکی راحت تر از مهاجران مناطق دیگر خواهد بود تا افراد ناچار نشوند برای ورود به آمریکا با قبول خطرات بسیار زیاد وارد خاک مکزیک شوند و در این کشور در چنگال قاچاقچیان انسان گرفتار شوند. اما چنین پروسه ای در سوریه وجود ندارد. چون در سوریه هیچ نماینده ای از سوی جامعه بین المللی قادر نیست با دولت مرکزی سوریه همکاری کند و روند پناهندگی شهروندان این کشور را در کشورهای دیگر تسهیل کند.  دولت مرکزی سوریه هم نشان داده است که توانایی لازم را برای کنترل وضع امنیتی این کشور ندارد. با توجه به این وضع ما چند سال است که تأکید می کنیم که تنها راه حل بحران سوریه راهکار سیاسی است. باید شاهد دوره انتقالی در سوریه باشیم که در جریان آن بشار اسد قدرت را ترک می کند و فرد دیگری جایگزین وی می شود. این فرد باید از نظر مردم سوریه از مشروعیت برخوردار باشد و جامعه جهانی هم بتواند با این فرد همکاری  کند تا روند بازسازی این کشور شروع شود.
انتهای پیام/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه