رفتن به بالا
  • Monday - 16 May 2016 - 09:54
  • کد خبر : ۳۶۸۸۵
13940719000394_PhotoA

لینک کوتاه:
فعال سیاسی بحرین؛

موج جدید شکنجه معترضان سیاسی در زندان‌های آل خلیفه

فعال سیاسی بحرین تحقیق درباره وقایع زندان‌های بحرین و نقض آشکار حقوق بشر علیه افراد دربند رژیم آل خلیفه را خواستار شد. اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید  به گزارش هزارنیوز ؛ «انور حامد»، فعال سیاسی بحرین در منامه با ابراز نگرانی نسبت به سرنوشت معترضان مسالمت‌جو در زندان‌های آل خلیفه تاکید کرد: بازداشتی‌ها با […]

به گزارش هزار نیوز ؛

فعال سیاسی بحرین تحقیق درباره وقایع زندان‌های بحرین و نقض آشکار حقوق بشر علیه افراد دربند رژیم آل خلیفه را خواستار شد.

اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

 به گزارش هزارنیوز ؛ «انور حامد»، فعال سیاسی بحرین در منامه با ابراز نگرانی نسبت به سرنوشت معترضان مسالمت‌جو در زندان‌های آل خلیفه تاکید کرد: بازداشتی‌ها با انواع شکنجه‌ها و محرومیت‌ها از اصلی‌ترین حقوقشان روبرو هستند.

 

وی تاکید کرد: براساس اطلاعات موجود، رژیم آل خلیفه با تنگ کردن عرصه بر زندانیان سیاسی برخی از آنها را به حبس انفرادی کشانده و از حقوق اصلی‌شان محروم کرده است.

فعال بحرینی افزود: ملت بحرین خواستار آزادی همه زندانیانی است که به دلیل مطالبه حقوق و بیان نظراتشان به حبس محکوم شده‌اند.

حامد با اشاره به حق خانواده‌های بازداشتی‌ها برای اطلاع از وضعیت عزیزان خود در زندان‌های آل خلیفه گفت: با توجه به تعهد رژیم حاکم بر بحرین در پایبندی به گزارش بسیونی، توصیه‌های ژنو  و معاهده‌های بین المللی هیچ توجیهی برای ماندن معترضان مسالمت‌جو حتی برای یک روز هم در زندان وجود ندارد.

این فعال بحرینی از مقامات آل خلیفه خواست با دست کشیدن از نقض حقوق بشر در تعامل با زندانیان، خود را به رعایت قوانین و منشورهای بین المللی پایبند کنند.

از سوی دیگرشماری از فعالان بحرینی در انگلیس در اعتراض به حضور «حمد بن عیسی آل خلیفه» و فرزندش ناصر در مسابقات اسب سواری در مقابل پارک بزرگ قلعه ویندسور در برکشر انگلستان، محل برگزاری این مسابقات، تحصن کردند.

معترضان از دولت انگلیس خواستند با بیرون کردن ملک حمد از این کشور حمایت خود را از رژیم دیکتاتور آل خلیفه قطع کند.

به گفته منابع، دو فعال بحرینی با نام های «عیسى العلی» و «صابر السلاطنة» در این تحصن توسط پلیس انگلیس بازداشت شدند.

پادشاه بحرین روز جمعه برای تماشای مسابقه اسب سواری فرزندش وارد انگلستان شد.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» در حاشیه این سفر با «الیزابت دوم» ملکه انگلستان هم دیدار کرد.

«ناصر بن حمد آل خلیفه» فرزند شاه بحرین که به دست داشتن در شکنجه علیه مبارزان بحرینی متهم است، برای حضور در رقابت‌های اسب سواری قدرت که در پارک بزرگ قلعه ویندسور در برکشر انگلستان برگزار می‌شود به آن کشور رفته است.

این شاهزاده در پی شکایت یک شهروند بحرینی به شکنجه مخالفان متهم شد. اما دادگاه طی سال‌های 91 تا 93 در مراحل دادرسی از وی نام نمی‌برد که با درخواست وکیل شاکی، دادگاه این ممنوعیت را لغو کرد.

دادگاه 2 سال پس از پنهان کاری شدید، درسال 93 با حمایت از خواسته‌های شاکی علیه ناصر بن حمد آل خلیفه چهارمین پسر پادشاه، تنها بیست دقیقه طول کشید و به پایان رسید.

با این حال پرونده این شکایت هنوز به نتیجه نرسیده است.

انگلیس به دلیل محکوم نکردن سرکوب خشونت آمیز انقلابیون در بحرین به شدت مورد انتقاد است. این کشور همچنین متهم شده است که حقوق بشر را قربانی معاملات تجاری و نظامی خود با پادشاهی آل خلیفه کرده است.

این سرکوب‌ها از سوی مجامع و سازمان‌های بین المللی حامی حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل و دیده‌بان حقوق بشر و همچنین جمعیت اسلامی الوفاق، حزب اصلی مخالف رژیم آل خلیفه به شدت محکوم شده است.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه