رفتن به بالا
  • Sunday - 29 May 2016 - 11:22
  • کد خبر : ۳۷۷۲۵
13950309000301_PhotoA

لینک کوتاه:

واقعیت‌های اقتصادی کشور باید به مردم گفته شود/ طرفداران اقتصاد وابسته، فرهنگ را منزوی کرده‌اند

رئیس شورای سیاستگذاری همایش اقتصاد مقاومتی گفت: باید هر سه جنبه فرهنگ، سیاست و اقتصاد در اقتصاد مقاومتی بروز و ظهور کند و برخی از طرفداران اقتصاد وابسته در سال‌های گذشته فرهنگ را منزوی کرده‌ و اقتصاد مقاومتی را به عمد، اقتصاد ریاضتی معرفی می‌کنند.                     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس شورای سیاستگذاری همایش اقتصاد مقاومتی گفت: باید هر سه جنبه فرهنگ، سیاست و اقتصاد در اقتصاد مقاومتی بروز و ظهور کند و برخی از طرفداران اقتصاد وابسته در سال‌های گذشته فرهنگ را منزوی کرده‌ و اقتصاد مقاومتی را به عمد، اقتصاد ریاضتی معرفی می‌کنند.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حجت‌الاسلام رضا غلامی صبح امروز در نشست خبری همایش اقتصاد مقاومتی  گفت: وظیفه ما حوزوی‌ها و دانشگاهیان، سکوت نکردن و بیان واقعیاتی است که در چند سال گذشته آن طوری که باید به مردم بیان نشده است.

وی برگزاری همایش‌های اقتصاد مقاومتی را آغاز روشنگری در ایران دانست که می‌تواند مردم را نسبت به واقعیاتی که در کشور جاری است، هوشیار کند و بدانند که چه چیزی در انتظار آنهاست.

غلامی تصریح کرد: برخی اصرار دارند که به عمد، اقتصاد مقاومتی را اقتصاد ریاضتی معرفی کنند، اما باید گفت که تا بوده، اقتصاد واردات و اقتصاد استعدادکش بوده است و اگر در آینده تغییری در اقتصاد رخ ندهد، مطمئناً باید منتظر ریاضیت‌های اقتصادی به مراتب سخت‌تری باشیم و شرایط به مراتب بدتری را پیش روی مردم قرار دهند که مجبورند آن را تحمل کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش اقتصاد مقاومتی با اشاره به شرایط بسیار تلخ امروز و موج تازه‌ای از بیکاری و اشتغال برای جوانان، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی، به فرهنگ به شکل عنصر مزاحم نگاه نمی‌کند، چرا که این اقتصاد منفعل است که فرهنگ آن را به چالش می‌کشاند.

به گفته غلامی، اقتصاد مقاومتی حرص و ولع برای غربی شدن به قیمت زیرپا گذاشتن منافع ملی را نمی‌پذیرد.

وی افزود: به اعتقاد اصحاب اقتصاد وابسته، فرهنگ مزاحم تلقی می‌شود و در سال‌های گذشته شاهد هستیم که از هیچ تلاشی برای منزوی کردن فرهنگ فروگذار نکردند.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی قصد دارد از بروز و ظهور هر سه عنصر فرهنگ، سیاست و اقتصاد استفاده کرده، چرا که بسیاری از عرصه های جذاب اقتصاد مقاومتی هنوز معرفی نشده است.

وی از همه محققانی که دلسور ملت هستند دعوت کرد تا مقالات علمی خود را به همایش اقتصاد مقاومتی ارسال کرده و در این همایش حضور یابند.

به گزارش فارس، همایش اقتصاد مقاومتی 2 دی‌ماه در خانه بیداری اصفهان و بخش دوم آن 5 دی‌ماه در برکز همایش‌های صداو سیمای تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه