رفتن به بالا
  • Saturday - 28 May 2016 - 10:35
  • کد خبر : ۳۷۶۴۵
rohani-172x132

لینک کوتاه:
اندر حکایت گل به خودی های روحانی؛

چه کسی پاسخگوی تضییع حقوق ملت ایران است

درحالی‌که آمریکا بر اساس قانون جنگل دو میلیارد دلار از دارایی‌های مردم مظلوم ایران را بلوکه کرد که دولت به‌جای تدبیر کردن در چگونگی واکنش به این مهم آن را سکوی پرتابی برای فاصله گرفتن از رقبای انتخاباتی خود قرارداد. …                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

درحالی‌که آمریکا بر اساس قانون جنگل دو میلیارد دلار از دارایی‌های مردم مظلوم ایران را بلوکه کرد که دولت به‌جای تدبیر کردن در چگونگی واکنش به این مهم آن را سکوی پرتابی برای فاصله گرفتن از رقبای انتخاباتی خود قرارداد. …

                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛در آغاز باید گفت که آمریکا با طراحی سناریوهای متعدد همواره به دنبال دوقطبی کردن ایران و ایجاد شکاف در لایه‌های مردم و جریانات سیاسی است.

سناریو جدید آمریکا نیز با بلوکه کردن دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران رقم خورد بطوریکه در راستای محکوم کردن ایران در جریان حملات تروریستی به دنبال ایجاد شکافی در لایه‌های سیاسی ایران همانند برجام است.

آمریکا با بلوکه کردن این اموال درواقع به دنبال تازه کردن حوادث گذشته‌ای است که در لبنان رخ داد و پسا برجام بهترین زمانی بود که دوت این کشور می‌توانست این موضوع را مطرح نماید چراکه ایران در آستانه زورآزمایی برای کاندیدای ریاست جمهوری است و از طرفی اتحاد عرب به دنبال نشان دادن حزب‌الله به‌عنوان یک گروه تروریستی، که این می‌تواند سندی پیش‌دستانه از طرف دستگاه قضایی آمریکا برای همکاری و همیاری با اعراب در این موضوع باشد.

حال موضوع نگران‌کننده این است که دولت به‌جای طلب خواهی از آمریکا در مقابل اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، بخواهد با ژست‌های انتخاباتی انگشت اتهام را به سمت دولت احمدی‌نژاد روانه کند.

نکته مغفول در این یادداشت این است که تا زمانی دولت جلوی بهانه‌های واهی آمریکا را نگیرد بازهم شاهد شکل‌گیری تضییع این‌چنینی حقوق ملت ایران خواهیم بود.

آنچه بیشتر از همه در بیانیه به چشم می‌خورد نام دولت محمود احمدی‌نژاد است، آیا به‌راستی دولت روحانی احساس خطر نموده که بازهم نام دولت قبلی را به زبان می‌آورد، هجمه روزنامه‌های زنجیره‌ای دولت روحانی به دولت قبل باعث تأسف است چراکه بهتر بود دولت به فکر چاره‌اندیشی برای بازپس‌گیری دارایی‌های مردم باشد نه اینکه به آینده سیاسی خود بی اندیشد  و نگذارد سناریو جدید آمریکا در دوقطبی کردن ایران و لایه‌های سیاسی ایران شکل جدی‌تری به خود بگیرد.

در پایان باید گفت: تا زمانی که نگاه گروه‌های سیاسی به کشور با خصومت شخصی باشد و آن را به دید یک مشکل ملی نگاه نکنند همواره سایر کشورها در این شکاف رخنه خواهند کرد و از آن در جهت پیاده کردن سیاست‌های خصمانه خود بهره خواهند برد حتی اگر بلوکه شدن دارایی‌های ایران ناشی از اقدامات دولت قبل بوده باشد اما در این دولت رخ‌داده است و باید همه دست‌به‌دست هم داده و عینک‌های جناحی را کنار گذاشته و با کمک مراجع بین‌المللی بتوان حقوق مردم ایران را باز پس گرفت.

یادداشت از حسن باقری

انتهای متن/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه