رفتن به بالا
  • Tuesday - 31 May 2016 - 08:58
  • کد خبر : ۳۷۸۳۹
Untitled-1

لینک کوتاه:
همزمان با دهمین جشنواره ی گل محمدی؛

کارخانه گلاب کوثر شهرستان بردسیر به بهره برداری خواهد رسید

کارخانه گلاب کوثر همزمان با برگزاری دهمین جشنواره ی گل محمدی لاله زار بردسیر به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ کارخانه ی گلاب کوثر همزمان با برگزاری دهمین جشنواره ی گل محمدی لاله زار بردسیر در دوازدهم خرداد ماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کارخانه گلاب کوثر همزمان با برگزاری دهمین جشنواره ی گل محمدی لاله زار بردسیر به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ کارخانه ی گلاب کوثر همزمان با برگزاری دهمین جشنواره ی گل محمدی لاله زار بردسیر در دوازدهم خرداد ماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری خواهد رسید.

دشتهای شهرستان بردسیر این روزها مملو از گلهای خوش بو است و رنگ صورتی گلهای محمدی بر رنگاهای دیگر غلبه کرده است.

طبق آمار وزرات جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر در استان کرمان بعد از شهرستان کاشان بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در کشور را به خود اختصاص داده است و از سوی دیگر به دلیل کیفیت بالای گل لاله زار استان کرمان شرکتهای عطر سازی و ادکلن سازی مشهور جهان مشتری پر و پا قرص گل محمدی کرمان هستند این مسئله باعث شده است میلیونها دلار ارز آوری عاید استان کرمان از طریق صادرات اسانس گل محمدی شود.

لاله زار یکی از مناطق خوش آب و هوای گردشگری استان کرمان به شمار می‌رودکه با۱۵۰۰۰هزارجمعیت و ۲۰روستای پرجمعیت دارای شورای اسلامی وبیش از ۱۵۰آبادی درمناطق کوهستانی و جنگلی از اهمیت خاصی برخوردار است. این بخش در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بردسیرو۱۳۰کیلومتری جنوب غربی کرمان با وسعت ۱۱۶۷کیلومترمربع واقع شده است. با وجود خشکی هوا در شهرستان بردسیر، در ارتفاع حدود۳۰۰۰ متری منطقه لاله زار گل محمدی به دست می‌آید.
همچنین ارتفاع بالا در لاله زار سبب می‌شود که آب در ۸۵ درجه به جوش آید و به همین دلیل گلاب، اسانس و عطری که از گل‌های محمدی این منطقه به دست می‌آید ۲۵ درصد بیشتر از سایر نقاط است. عطر گل محمدی یا عیار آن نیز از سایر کشورها ۵۰ درصد بیشتر است و هر ساله گلاب این منطقه توسط کشورهایی چون انگلستان، آلمان، روسیه و کانادا خریداری می‌شودکه ازنظرتوسعه اقتصادی بسیار حائز اهمیت میباشد..ازدیگر قابلیت ها وپتانسیل هایی اقتصادی لاله زاردرزمینه گردشگری وجود چشمه های اب گرم است . ارتفاعات پیرامون روستاها و بخش لاله زار،ومنطقه هزاررشته کوه لاله زار فضاهای مناسبی برای کوهنوردی و صخره‌نوردی است.به طوری قله تخت عبدالبیگی(کوشا)با ارتفاع۴۳۵۰متر و در نزدیکی روستای هراران قله سنگ عشق با ارتفاع ۳۶۰۰متروجود دارند دره‌های سرسبز پیرامون روستا هاو بخش و تخت سردشتک، لاله‌زار را به بهشت گردشگران و مأمنی برای آرامش تبدیل کرده است.

لازم به ذکر است ؛ کارخانه ی گلاب کوثر وابسته به شرکت آریان کوثر کارمانیا است که در منطقه ی لاله زار سرمایه گزاری کرده است ؛ این شرکت همچنین ساخت کارخانه ی تولید چیپس را در دستور کار دارد.

انتهای متن/ه

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه