رفتن به بالا
  • Wednesday - 15 June 2016 - 10:02
  • کد خبر : ۳۹۰۹۲
139501021227068337386834

لینک کوتاه:
دیپلمات ارشد ناتو:

آشتی با ترکیه موجب ارتقای همکاری اسرائیل با ناتو خواهد شد

یک دیپلمات ارشد ناتو گفت: تلاش‌های اسرائیل برای آشتی و بهبود روابط با ترکیه، به ارتقای همکاری‌های اطلاعاتی و سایر همکاری‌های امنیتی تل آویو با ناتو کمک خواهد کرد.                                                   اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک دیپلمات ارشد ناتو گفت: تلاش‌های اسرائیل برای آشتی و بهبود روابط با ترکیه، به ارتقای همکاری‌های اطلاعاتی و سایر همکاری‌های امنیتی تل آویو با ناتو کمک خواهد کرد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛روابط آنکارا و تل آویو در سال 2010 میلادی پس از حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی حامل کمک های انسان دوستانه برای نوار غزه که منجر به کشته شدن 10 نفر از شهروندان ترکیه شد، به شدت متشنج شده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشستی با حضور نمایندگان ناتو در سرزمین های اشغالی، خواستار روابط نزدیک تر تل آویو و ناتو شده است.

وی در سخنانی گفت: اسرائیل می تواند کمک زیادی به ناتو بکند. من معتقدم ناتو نیز کمک زیادی می تواند به اسرائیل داشته باشد. ما پیش از این روند را آغاز کرده ایم ولی فکر می کنم که ما می توانیم این همکاری را گسترش دهیم.

مقام‌های اسرائیلی حاضر به توضیح بیشتری درباره اظهارات نتانیاهو نشده‌اند ولی یکی از دیپلمات های خارجی شرکت کننده در این نشست گفت: زمینه های زیادی وجود دارد که می تواند همکاری بین اسرائیل و ناتو را گسترش و ارتقا داد. ترکیه بی شک بسیاری از فعالیت های اسرائیل- ناتو را مسدود کرده است. اکنون می توان نسبت به چشم انداز همکاری های اسرائیل و ناتو امیدوار بود.

وی افزود: در حالی که اسرائیل پیش از این با اعضای ناتو در برخی زمینه ها همکاری داشته، مشارکت بیشتر تل آویو در فعالیت های ناتو می تواند زمینه لازم برای همکاری با کلیه 28 کشور عضو این سازمان را فراهم کند.

یک مقام رسمی ترکیه نیز به رویترز گفت: راهکارهای خلاقانه‌ای وجود دارد، من فکر می کنم که دو طرف عزم سیاسی برای یافتن یک راهکار نهایی را دارند. دستیابی به توافق با اسرائیل، بسیار نزدیک است.

تلاش ها برای بهبود روابط دو طرف تاکنون پیشرفت هایی داشته ولی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است. ترکیه سطح روابط سیاسی با اسرائیل را کاهش داده و در سال 2011 میلادی نیز سفیر اسرائیل را اخراج کرد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه