رفتن به بالا
  • Thursday - 9 June 2016 - 11:02
  • کد خبر : ۳۸۴۸۲
13940904000749_PhotoA

لینک کوتاه:
استاندار کرمان:

آمار دقیق فعالان فرش کرمان گردآوری شود

استاندار کرمان بر گردآوری آمار دقیق از فعالان صنعت فرش استان توسط بخش خصوصی و دولت تاکید کرد.                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش […]

به گزارش هزار نیوز ؛

استاندار کرمان بر گردآوری آمار دقیق از فعالان صنعت فرش استان توسط بخش خصوصی و دولت تاکید کرد.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در پانزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات فرش استان کرمان اظهار داشت: وقتی می‌خواهید، بازار فعال اقتصاد را تعریف کنید، باید بیمه شده‌ها و غیر بیمه شده‌ها را باهم در نظر بگیرید، چون در اقتصاد ما کار می‌کنند.

وی بیان داشت: برای تقویت فرش استان کرمان باید گزارشی داشته باشیم که تمام فعالان این بخش در آن لحاظ شود، حتی فروشندگان فرش که در این‌صورت می‌توان سیاست درستی را اعمال کرد.

رزم‌حسینی با تاکید بر اجماع آمار بخش خصوصی و دولت در صنعت فرش عنوان کرد: صادرکنندگان واقعی فرش کرمان به دلایل متعدد از گمرک‌های دیگر این کار را انجام می‌دهند در حالی که این صادرات مربوط به فرش کرمان است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی کارهای اجرایی آغاز شده و تقریبا همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها ملی، برش استانی خود را ارائه داده‌اند.

استاندار کرمان ابراز داشت: در بحث استانی هم برنامه‌های ویژه‌ای برای استان دیده‌ایم و مدون کردیم، مدیران صاحب سابقه در این زمینه انتخاب شدند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: می‌دانیم در کدام شهرستان چه اقدامات و برنامه‌هایی باید صورت گیرد و در صنعت فرش نیز وارد شده‌ایم.

رزم‌حسینی افزود: استان کرمان تعهد بافت 50 هزار متر مربع فرش عتبات عالیات را در حال انجام دارد.

وی عنوان کرد: آمادگی کامل بر حمایت از صنعت فرش داریم، اما کار دست بخش خصوصی است، همه سیاست‌های دولت این است که تصدیگری خود را در بخش خصوصی کم کند.

استاندار کرمان گفت: دولت پشتیبان بخش خصوصی است و از طرح‌ها و برنامه‌های آنها حمایت می‌کند، لذا بخش خصوصی باید وارد میدان شود و توانمندی خود را در نوآوری‌ها نشان دهد.

وی بیان داشت: طبق توافق با تامین اجتماعی مقرر شد که 5 هزار بافنده جدید را بیمه کنند.

رزم‌حسینی با بیان اینکه سیاست دولت در حوزه خود اشتغالی جدی است و رقابتی بین استان‌ها در این زمینه ایجاد شده، عنوان کرد: طی 9 ماه گذشته در راستای سند خوداشتغالی، 150 میلیارد تومان تسهیلات واگذار شده که 13 هزار و 487 نفر مشغول شدند.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه