رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 10:06
  • کد خبر : ۳۸۵۹۶
139401151515414225040994

لینک کوتاه:
امام جمعه کرمان:

آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده/دوران استبداد و زورگویی گذشته است

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آمریکا سال‌ها پیش جنگ‌های نیابتی را در منطقه علیه ایران شروع کرده است، گفت: در بحث مذاکرات هسته‌ای آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده است.                                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آمریکا سال‌ها پیش جنگ‌های نیابتی را در منطقه علیه ایران شروع کرده است، گفت: در بحث مذاکرات هسته‌ای آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده است.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ آیت‌الله سید یحیی جعفری  در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در شأن و منزلت قرآن کریم و نزول آن در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: هیچ شکی در حقانیت قرآن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قرآن کریم از طرف خداوند متعال بر قلب پیامبر گرامی اسلام (ص) نازل شده است، گفت: بیش از 1400 سال از عمر شریف این کتاب آسمانی می‌گذرد ولی کسی نتوانسته مثل آن را بیاورد.

امام جمعه تصریح‌کرد: خداوند عالم می‌فرماید: هر که تردیدی درباره حقانیت قرآن دارد کافی است یک سوره مثل آن را بیاورد کما اینکه سوره کوثر که تنها سه آیه دارد ولی حتی در طول این سال‌ها نتوانسته سوره‌ای حتی اندازه سوره کوثر بگوید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه قرآن کریم وسیله هدایت و رسیدن رشد و کمال انسان‌ها است، افزود: افراد باتقوا از آن بهره‌مند می‌شوند و در برابر دستورات خداوند سر تسلیم فرود می‌آورند.

امام جمعه کرمان ایمان به غیب را از صفات انسان با تقوا دانست و گفت: اگر کسی ایمان به غیب نداشته باشد اساساً دین‌دار نیست چرا که ایمان به خدا، ایمان به وحی و نبوت و ایمان به معاد و قیامت همه از ایمان به عالم غیب است که انسان باید به آن توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه بندگی و عبادت خداوند است در باب اهمیت نماز اول وقت، خاطرنشان کرد: نماز اول وقت بسیار مورد تأکید ائمه اطهار (ع) و نبی مکرم اسلام (ص) است.

آیت‌الله جعفری ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام(ص) درباره اهمیت اقامه نماز می‌فرماید: همان‌طوری که آدم گرسنه از غذا لذت برده و همان‌طور که انسان تشنه با دیدن آب خوشحال می‌شود من پیغمبر خدا هم از نماز خواندن لذت می‌برم اما با این تفاوت که شخص گرسنه و تشنه با خوردن و نوشیدن سیر می‌شود ولی من از نماز خواندن و راز و نیاز با حق تعالی سیر نمی‌شوم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین عمل در ماه رمضان گناه نکردن است، گفت: روزه بدون گناه ارزش دارد و انسان روزه‌دار اگر در منزل استراحت هم بکند انگار عبادت خداوند را انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه زبان انسان عامل بسیاری از گناهان است، افزود: نگهداری زبان و گناه نکردن از طریق زبان از جمله غیبت کردن بسیار سخت است و اگر کسی بتواند در ماه رمضان تنها زبان خود را کنترل کند به موفقیت بزرگی دست یافت است.

وی با اشاره به اینکه مشرک به واسطه شرکی که به خداوند دارد رسوا می‌شود، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) بسیار از منافقان نسبت به امتش نگران بود.

آیت‌الله جعفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز ضربه‌های زیادی از کفار و مشرکان و منافقان خورده است، یادآور شد: شهادت بزرگانی همچون شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مطهری، شهید رجایی و خیلی شهدای دیگر بدست همین منافقان و مشرکان انجام گرفته است.

خطیب جمعه کرمان با بیان به اینکه هنوز هم دشمن بیکار ننشسته است و با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در سال گذشته، تصریح‌کرد: ایران اسلامی به وعده‌های خود کاملاً عمل کرده و حقانیت خود را در جوامع بین‌المللی به اثبات رسانده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و دنبال بهانه‌جویی است، افزود: مستکبر یعنی کسی که در برابر حرف حق و عمل حق سر تسلیم فرود نمی‌آورد و رژیم آمریکا، رژیمی پلید و مستکبر است.

آیت‌الله جعفری اظهار داشت: مردم ایران می‌دانند آمریکا اگر می‌توانست کشور ما را نابود کند یک شبه این کار را انجام می‌داد و اینکه بهانه‌جویی می‌کند به دنبال فرصت است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا جنگ‌های نیابتی را در منطقه از سال‌ها قبل شروع کرده است، گفت: آمریکا با کمال بی‌شرمی از حقوق بشر حرف می‌زند و آن وقت افغانستان و عراق را به اشغال خود در می‌آورد و داعش را برای تفرقه مسلمانان به وجود می‌آورد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مردم دنیا دیگر زیر بار حرف زور و استبداد نمی‌روند و دوران آن گذشته است، خاطرنشان‌کرد: روز به روز بر بصیرت و درک مردم افزوده می‌شود و مردم حق و باطل را از هم تشخیص می‌دهند.

آیت الله جعفری مردم ایران اسلامی را با بصیرت‌ترین مردم دنیا معرفی کرد و افزود: مردم ما همیشه در صحنه‌های دفاع از انقلاب حضور داشتند و اجازه آسیب زدن به انقلابشان را نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: مادامی که ملت گوش به فرمان ولی فقیه و رهبری عمل می‌کنند دشمن هیچ غلطی علیه نظام اسلامی ایران، نمی‌تواند بکند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه