رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 June 2016 - 11:47
  • کد خبر : ۳۷۹۵۳
139503101251406067802234

لینک کوتاه:
ظریف:

آمریکا “مانع روانی” احیای روابط بانک ها با ایران را بردارد

وزیر امور خارجه ایران گفت، آمریکا باید برای اطمینان دادن به بانک ها درباره اینکه آنها می توانند با ایران همکاری نمایند، اقدامات بیشتری انجام دهد و به نظر می رسد که یک مانع روانی وجود دارد                                      […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزیر امور خارجه ایران گفت، آمریکا باید برای اطمینان دادن به بانک ها درباره اینکه آنها می توانند با ایران همکاری نمایند، اقدامات بیشتری انجام دهد و به نظر می رسد که یک مانع روانی وجود دارد                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید.

به گزارش هزار نیوز؛ محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه گفت، آمریکا باید برای اطمینان دادن به بانک ها درباره اینکه آنها می توانند با ایران همکاری نمایند، اقدامات بیشتری انجام دهد.

به رغم لغو تحریم ها، ایران همچنان برای دسترسی به تامین مالی از منابع خارجی با دشواری مواجه است، زیرا بسیاری از بانک های بزرگ به دلیل نگرانی از تحریم های همچنان پابرجای دولت آمریکا که تجارت با ایران به دلار را ممنوع می داند و مانع از دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکاست، از همکاری با ایران خودداری می کنند.

ظریف در جریان سفر خود به هلسینکی به خبرنگاران گفت: «به نظر می رسد که یک مانع روانی وجود دارد.»

«برخی کشورهای اروپایی، حتی بانک های اروپایی همچنان نگران مجازات شدن از سوی دولت آمریکا هستند. من معتقدم که در آمریکا، آنها باید به منظور ارائه تضمین های لازم به بانک ها مبنی بر اینکه ای اتفاق نخواهد افتاد، باید اقدامات بیشتری انجام دهند.»

اقدامات غرب علیه ایران که در ماه ژانویه لغو شد، بخشی از توافقی بود که در سال گذشته میلادی بین تهران و قدرت های جهانی به دست آمد. اما صنعت بانکداری همچنان از ناحیه جریمه های تحمیل شده بر بانک های غربی در طی سال های اخیر احساس نگرانی می کند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه