رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 June 2016 - 11:20
  • کد خبر : ۳۷۹۴۷
adosbomba-172x132

لینک کوتاه:
تحلیلی بر سه سال ناکارآمدی ؛

آیا دولتی که از وظایف اصلی اش شانه خالی می کند اشتباهی نیست؟

در نظام های سرمایه داری که روحانی مسیر توسعه آنها را می پیماید نه مسیر اقتصاد مقاومتی مطلوب را، در حالی که تولید ناخالص ملّی خیلی هم به خوبی بالا میرود، امّا کسانی هم هستند که در آن کشورها از گرسنگی میمیرند! …                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در نظام های سرمایه داری که روحانی مسیر توسعه آنها را می پیماید نه مسیر اقتصاد مقاومتی مطلوب را، در حالی که تولید ناخالص ملّی خیلی هم به خوبی بالا میرود، امّا کسانی هم هستند که در آن کشورها از گرسنگی میمیرند! …

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ شاید اگر سال ۹۲ بازگردد دیگر صحبتی از روحانی نباشد، روحانی که روزگاری بسیار خوب صحبت می کرد, اکنون صحبت هایش تکراری و آزاردهنده شده است، عرایض روحانی و روزنامه های زنجیره ای اش اکنون به یک تراژدی غمبار و رنج آور بدل شده است، بی شک اگر مردم همان مردم انقلابی باشند هرگز قشر سرمایه دار کنونی را به هیچ وجه امین دین و مال و عزت کشور خود در آینده نمی بینند این در رفتار سنجی مردمی قابل مشاهده است.
آری مردم بسیار آزرده خاطراند چون با دروغ رای آنها به نفع برجامیون اخذ شده است، چون با نیرنگ به آنها وعده داده شد، چون با خونسردی بر زخم های زندگیشان نمک می پاشند و به گردن دولت های گذشته می اندازند.
باشد اگر شما اینگونه هستید، اما مردم اینگونه نمی مانند آنها با شما هستند تا زمانی که بر آنها نباشید، بی شک این سوال در ذهن ایجاد خواهد شد که چگونه دولتی علیه مردمش خواهد بود؟!
در پاسخ باید گفت دولتی که مردمش را نامحرم قرارداد های بزرگ ملی میداند و مفاد ننگین قراردادها را از آنها پنهان می کند و به خروس قندی های دروغین دلخوش می کند در برابر مردمش جبهه گرفته است،
دولتی که مردمش را بی سواد و بی شناسنامه خطاب می کند در نقطه روبروی منتقدان، دلواپس کج روی هایش نیست و آنها را به حساب هم نخواهد آورد چراکه او به ضعفهای خود اذعان ندارد، خود و هیئتش را از هرگونه عیب منزه می داند و بیشتر در قهقرا سفر می کند.
سال پیش رو سالی است که دولت تمام توانش را اینبار بر تبلیغات و حماسه های اتوبوسی خود در شهرها و استانها معطوف خواهد کرد و از این دولت تک بعدی نباید انتظار فعالیت در حوزه های دیگر در جهت برداشتن باری از دوش مردم داشت، چراکه تا کنون با تمام هیبت در وزارت خارجه در برجام نافرجام هزینه کرده و اکنون تلاش دارد تا فرجام چهارساله اش را احمدی نژاد در انتخابات سال آینده به نابودی نکشاند.
سال پیش رو سال حماسه ها خواهد بود که در این حماسه ها پس از حماسه آبکی برجام و حماسه پسا برجام و آفتاب و مه و خورشید و فلک، شاهد حماسه اقتصادی نخواهیم بود بلکه پیشبینی از حماسه های دیگری چون حماسه دولت مردم نهاد پرده بر میدارد که شمه ای از این فرافکنی های دولتی در انجام وظایف محوله اش را در سفر رئیس جمهور به ارومیه شاهد بودیم، آنجا که گفت: ساخت راه آهن، فرودگاه، اتوبان و مسکن کار دولت فخیمه نخواهد بود! و گویا به نظر نگارنده همانگونه که تاکنون نبوده است دیگر هم نخواهد بود، این یک نمونه از شانه خالی کردن از کار توسط دولتی است بیکار و ناتوان که عمرش را بر برجام گذارد و اکنون در ماستمالی آن به سر می برد.
همانگونه که از ابتدای این دولت مشخص بود، دولت در سایه کار خود را آغاز کرد و اکنون هم همان رییس جمهور در سایه است که در حال حمایت تمام قد از این میراث سرمایه داری برآمده است و در هر تریبون که پیدا می کند اظهاراتی را منعکس می کند که حق پدرخواندگی اش را به اتمام رساند.
شیخ خاطره گو در تازه ترین اظهارات مشعشع خود ابراز داشته است که نتیجه انتخاب نود و شش روشن است! ولی اگر دست‌های دیگری دخالت کنند، بحث‌ جداگانه است!

وای بر تو که اینگونه ساختار و پایه های نظامی که خود در آن رشد یافتی و به مناصب قدرت رسیدی را در لفافه متهم به تقلب و دست های پشت پرده میکنی؟!، وای بر تو که همه سربازان خط مقدم ات در این کشور صاحب قدرت و ثروت شده اند اما تو هنوز صحبت های دشمن شاد کن می زنی، وای بر تو که یادآوری مواضع دین ستیزانه دختر گستاخ ات هنوز قلبهای مومنین را متالم کرده است و تو تنها به گفتن اینکه فائزه باید جبران کند بسنده کردی، به درستی که وای بر تو و سایر افسران لیبرالی ات که سید علی را تنها می گذارند و معاویه وار قلب نازنین امام عصر را محزون می کنند.
آیا به نظر دولت آقای روحانی با این گونه اظهارات شاذ اشتباهی نیست!
آنجا که حسن روحانی  در ارومیه گفت: دولت با بودجه ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی نمی‌تواند همه مشکلات کشور را حل کند.
ذهن من به این سمت متبادر شد که در نظام های سرمایه داری که روحانی مسیر توسعه آنها را می پیماید نه مسیر اقتصاد مقاومتی مطلوب را، در حالی که تولید ناخالص ملّی خیلی هم به خوبی بالا میرود، امّا کسانی هم هستند که در آن کشورها از گرسنگی میمیرند!
والسلام
یادداشت به قلم کریم سروش

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه