رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 12:34
  • کد خبر : ۳۹۶۶۲
139310161450167044448314

لینک کوتاه:
اقدام اخیر رژیم آل خلیفه مشابه با طاغوت‌هایی همچون فرعون است

آیت الله حائری: سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم، تغییر شیوه مبارزاتی مردم بحرین را به دنبال دارد

آیت الله سید کاظم حائری گفت: سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم، باعث تغییر شیوه فعالیت مردم بحرین در مقابل آل خلیفه می‌شود.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

آیت الله سید کاظم حائری گفت: سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم، باعث تغییر شیوه فعالیت مردم بحرین در مقابل آل خلیفه می‌شود.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ آیت الله سید کاظم حائری از مراجع عظام تقلید در پی سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم توسط رژیم آل خلیفه بیانیه‌ای را صادر کرد.

آیت الله حائری در این بیانیه، اقدام اخیر رژیم آل خلیفه را اقدامی مشابه با طاغوت‌های سابق همچون فرعون دانست و افزود: آل خلیفه به‌‌ همان بهانه‌های فرعون در قبال حضرت موسی تمسک جسته و بهانه‌هایی از جمله فتنه دینی و فساد بر روی زمین را برای تصمیم خود مطرح کرده است.

مرجع تقلید شیعیان در مورد تبعات این تصمیم آل خلیفه گفت: این تصمیم باعث می‌شود که ملت بحرین شیوه‌شان را در فعالیت سیاسی تغییر بدهند تا بتوانند به هدفشان در ساقط کردن رژیم آل خلیفه برسند.

متن کامل ترجمه فارسی این بیانیه که به زبان عربی صادر شده، به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند در آیه 13 سوره ابراهیم فرمود: (وَقَالَ الَّذِینَ کَفَرُوا لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّکُمْ مِنْ أَرْضِنَا أَوْ لَتَعُودُنَّ فِی مِلَّتِنَا فَأَوْحَى إِلَیْهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِکَنَّ الظَّالِمِینَ) (ولی) کافران به پیامبران خود گفتند: «ما قطعاً شما را از سرزمین خود بیرون خواهیم کرد، مگر اینکه به آیین ما بازگردید!» در این حال، پروردگارشان به آن‌ها وحی فرستاد که: «ما ظالمان را هلاک می‌کنیم!

همچنین در آیه 26 سوره غافر آمده است: (وَقَالَ فِرْعَوْنُ ذَرُونِی أَقْتُلْ مُوسَى وَلْیَدْعُ رَبّه إِنِّی أَخَافُ أَنْ یُبَدِّلَ دِینَکُمْ أَوْ أَنْ یُظْهِرَ فِی الاَْ رْضِ الْفَسَادَ) و فرعون گفت: «بگذارید موسی را بکشم، و او پروردگارش را بخواند (تا نجاتش دهد)! زیرا من می‌ترسم که آیین شما را دگرگون سازد، و یا در این سرزمین فساد بر پا کند!»

تصمیم تاسف برانگیز و به شدت محکوم رژیم آل خلیفه در حق علامه شیخ عیسی قاسم به دست ما رسید. تصمیمی که براساس آن، ملیت بحرینی از این عالم جلیل سلب شد، اقدامی که پیش از این هم در طول تاریخ طاغوت‌ها براساس دلایلی مشابه در حق اصلاح گران و داعیان الی الله اتخاذ کردند، خداوند ما را در آیه 13 سوره ابراهیم از این مساله اگاه کرد، همچنین ذات الهی در آیه 56 سوره نمل فرمود: (فَمَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلاَّ أَنْ قَالُوا أَخْرِجُوا آَلَ لُوط مِنْ قَرْیَتِکُمْ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یَتَطَهَّرُونَ) آن‌ها پاسخی جز این نداشتند که (به یکدیگر) گفتند: «خاندان لوط را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که این‌ها افرادی پاکدامن هستند!»

تاریخ با چهره زشتش تا به امروز به خاک بحرین و ملت ستم دیده‌اش امتداد دارد، در گذشته هم اصلاح گران و رسولان الهی از دیارشان تبعید می‌شدند و حق شهروندی از آن‌ها سلب می‌شد، امروز هم آل خلیفه چنین تصمیمی را در حق گروهی از مومنان و در راس آن‌ها شیخ عیسی قاسم گرفت، بلکه آل خلیفه به‌‌ همان بهانه‌های فرعون در قبال حضرت موسی تمسک جست، این رژیم بهانه‌هایی از جمله فتنه دینی و فساد بر روی زمین را مطرح کرد که به این بهانه‌ها در آیه 26 سوره غافر اشاره شد.

همه می‌دانند که آیت الله عیسی قاسم عالمی است که خودش را برای دین، کشور و ملتش وقف نموده و تمام عمرش را در راه راهنمایی و وعظ مردم سپری کرده است او به مسالمت آمیز جنبش سیاسی و جلوگیری از ایجاد نفرت بین مسلمانان و منع از خون ریزی و حفظ مصالح بحرین تاکید داشت.

اما حاکم بحرین یک طرح دیکته شده از سوی خارج را که با اموال عربستان حمایت می‌شود و آمریکا و اسرائیل آن را تایید کردند، دنبال می‌کند. قضیه در مرزهای واقعی بحرین محدود نیست، بلکه آن‌ها به دنبال از بین بردن جنبش‌های اسلامی در منطقه هستند و نشانه‌های توافقی که پیش از این به صورت مخفیانه با رژیم صهیونیستی شکل گرفته بود، این روز‌ها در حال علنی شدن است.

به هر حال این تصمیم ظالمانه در حق آیت الله شیخ عیسی قاسم، تعدی واضح به اصول مقدس ملت مومن بحرین است و ضربه روحی بر حس اسلامی و ملی این ملت وارد می‌کند، به چون شیخ عیسی قاسم به عنوان یک نماد ملی و دینی قابل احترام در بحرین مطرح است. چنین تصمیمی، ضربه‌ای به مواضع مسالم گرا و متوازن جنبش اسلامی وارد می‌کند و تصمیمی می‌باشد که براساس تکبر و دوری از شیوه تعقل گرفته شده است.

این تصمیم، تلاشی ساده لوحانه برای تغییر هویت مذهبی ملت بحرین و ترکیب ملی آن با هدف غلبه دادن یک طائفه بر دیگری از طریق سلب ملیت و حق شهروندی از اتباع یک مذهب خاص است، این شیوه را پیش از این طاغوت‌هایی همچون حجاج ثقفی پیش گرفتند و شیوه‌شان برملا شد و دوستشان صدام هم از آن‌ها دور نیست.

این اقدام باعث می‌شود که ملت بحرین شیوه‌شان را در فعالیت سیاسی تغییر بدهند تا بتوانند به هدفشان در ساقط کردن رژیم آل خلیفه برسند. خداوند در آیات 46 و 47 سوره ابراهیم می‌فرماید: (وَقَدْ مَکَرُوا مَکْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَکْرُهُمْ وَإِنْ کَانَ مَکْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ * فَلاَ تَحْسَبَنَّ اللَّهَ مُخْلِفَ وَعْدِهِ رُسُلَهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ ذُو انْتِقَام) آن‌ها ‌‌نهایت مکر (و نیرنگ) خود را به کار زدند و همه مکر‌ها (و توطئه‌هایشان) نزد خدا آشکار است، هر چند مکرشان چنان باشد که کوه‌ها را از جا برکند! پس گمان مبر که خدا وعده‌ای را که به پیامبرانش داده، تخلّف کند! چرا که خداوند قادر و انتقام گیرنده است.

و لا حول ولا قوّة إلا بالله العلىّ العظیم.

1 تیر 1395
15 رمضان 1437
کاظم الحسینی الحائری

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه