رفتن به بالا
  • Tuesday - 28 June 2016 - 09:23
  • کد خبر : ۳۹۹۲۷
139504071958364478016434

لینک کوتاه:
دمشق/

احیای شبهای قدر در دو شهرک آزادشده نبل و الزهراء در حومه حلب + تصاویر

جمعی از اهالی دو شهرک آزادشده نبل و الزهراء‌ در حومه شمالی حلب در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان شرکت کردند.                                                        اخبار هزار نیوز  را از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

جمعی از اهالی دو شهرک آزادشده نبل و الزهراء‌ در حومه شمالی حلب در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان شرکت کردند.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ اهالی دو شهرک شیعه‌نشین نبل و الزهراء‌ در حومه شمالی حلب شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را با قرائت قرآن کریم و دعاهای مخصوص این شب گرامی داشتند.

شهرهای شیعه‌نشین “نبل” و “الزهراء” که در 20کیلومتری حومه شمالی حلب و 40کیلومتری مرز ترکیه در مسیر “حلب ــ اعزاز” در شمال سوریه قرار دارند، با آغاز درگیری‌ها در سوریه شمال حلب با صحنه‌ای عجیب مواجه بود. عده‌ای از اهالی شهر با تشکیل کمیته‌های مردمی مقاومتی فراموش نشدنی در برابر حملات گسترده گروه‌های تروریستی در منطقه نشان دادند و نگذاشتند این دو شهر به اشغال گروه‌های تکفیری حمایت‌شده از غرب و دیگر کشورهای منطقه در آید.

این شهرها در بیست و سوم ژوئیه سال 2012 میلادی توسط گروه‌های سلفی وهابی تکفیری وابسته به سازمان تروریستی “القاعده” و در رأس آنها گروه “جبهة النصرة” مورد حمله قرار گرفته و به‌صورت کامل به محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری در آمد.

ارتش سوریه و نیروهای همپیمان اواسط بهمن ماه سال 94 محاصره دو شهرک شیعه‌نشین “نبل و الزهرا” را که به‌مدت 4 سال در محاصره تروریست‌ها بودند، شکستند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه