رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 09:38
  • کد خبر : ۳۸۵۷۰
139407281204053096333744

لینک کوتاه:
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

از موضع «بان کی‌مون» در قبال فشارهای سعودی حمایت می‌کنیم/ از تهدیدهای واشنگتن علیه سازمان ملل اطلاع داریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی‌که به سابقه این کشور درخصوص تهدید کردن‌های مکرر سازمان ملل متحد اذعان کرد، عنوان داشت واشنگتن از موضع دبیرکل این سازمان درخصوص «فشارهای» عربستان سعودی برای خارج کردن نام آن از فهرست سیاه مربوط حمایت می‌کند.                           […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی‌که به سابقه این کشور درخصوص تهدید کردن‌های مکرر سازمان ملل متحد اذعان کرد، عنوان داشت واشنگتن از موضع دبیرکل این سازمان درخصوص «فشارهای» عربستان سعودی برای خارج کردن نام آن از فهرست سیاه مربوط حمایت می‌کند.

                                                         اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛وزارت خارجه آمریکا حمایت خود را از موضع «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل و اظهارات روز پنجشنبه وی درخصوص «فشارهای» عربستان سعودی برای خارج کردن نام آن و ائتلاف عربی در یمن از فهرست سیاه مربوط به کشتار کودکان در درگیری‌های مسلحانه، اعلام کرد و تهدید این رژیم علیه سازمان ملل و تعلیق کمک‌ها را بی‌سابقه خواند.

براین اساس، بان کی‌مون در اولین واکنش به انتقادات نسبت به حذف ائتلاف تحت رهبری سعودی از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان، عنوان داشته است وی پس از تهدید عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی مبنی بر قطع کمک‌های خود برای برنامه‌های بشردوستانه سازمان ملل، تصمیم گرفت تا این ائتلاف را از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان حذف کند.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما به اظهارات وی (بان کی‌مون) گوش دادیم، با دیدگاه دبیرکل سازمان ملل موافق هستیم که می‌گوید به دلیل این گزارش هیچ کودکی نباید متضرر شود. معتقدیم ضرورت دارد به سازمان ملل برای ادامه یافتن مسئولیت پذیری‌اش به‌ویژه در زمینه‌های حقوق بشر و حمایت از کودکان آن هم بدون هیچ ترسی از انتقام، اجازه داد. ما با دبیرکل سازمان ملل در این موضوع که این سازمان باید بدون هیچ ترسی از قطع کمک‌های مالی به آن به فعالیت خود ادامه دهد، هم‌نظر هستیم.»

یکی از خبرنگاران حاضر در این کنفرانس خبری خطاب به تونر گفت که تهدید کردن سازمان ملل به یک اقدام دیپلماتیک عادی یا رفتاری معمولی نزد برخی کشورها از جمله آمریکا تبدیل شده است. در حالی‌که، تونر سخن وی را قطع کرد و گفت: «من از سابقه خودمان آگاهی دارم.»

این خبرنگار بار دیگر این پرسش را به سخنگو مطرح کرد که «تهدید به توقف حمایت‌ها از هیات‌های سازمان ملل در صورتی‌که اقدامی بر خلاف خواسته شما انجام داده باشد یا انجام بدهد، نفاق شما را نشان می‌دهد آن زمان که این عمل را توسط سعودی‌ها محکوم می‌کنید و عمل آنها را اشتباه می‌خوانید در حالی‌که دولت‌های آمریکا سازمان ملل را تقریبا روزانه تهدید می‌کنند؟»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ گفت: «بار دیگر، من تأکید می‌کنم که از یک مورد خاص مربوط به حمایت از کودکان سخن می‌گویم و می‌گویم که تمرکز ما به اقدام‌های بعدی باشد. دبیرکل سازمان ملل از سعودی‌ها و ائتلاف آن خواسته است برای بررسی گزارش اخیر سازمان ملل، تیمی به مقر این سازمان در نیویورک اعزام کنند. قطعا ما سعودی‌ها و دیگران را به مشارکت در این فرآیند ترغیب می‌کنیم.»

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه