رفتن به بالا
  • Sunday - 12 June 2016 - 10:21
  • کد خبر : ۳۸۷۶۲
139305010957418493268624

لینک کوتاه:
مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان:

استقبال مردم کرمان از برگزاری آیین جمع‌خوانی قرآن کریم/‌با برگزاری این آیین در مصلی‌ مخالف بودیم‌

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به اینکه آئین جمع‌خوانی قرآن کریم از همان روز اول ماه رمضان مورد استقبال باشکوه مردم قرار گرفته است، گفت: روزانه ۷۰ نفر عوامل اجرایی از کارکنان صدا و سیما درگیر این مراسم هستند.                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به اینکه آئین جمع‌خوانی قرآن کریم از همان روز اول ماه رمضان مورد استقبال باشکوه مردم قرار گرفته است، گفت: روزانه ۷۰ نفر عوامل اجرایی از کارکنان صدا و سیما درگیر این مراسم هستند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛احمد علی‌رمضانی در ‌حاشیه برگزاری پنجمین روز از آئین جمع‌خوانی قرآن کریم اظهار داشت: برگزاری این آئین خیرات و برکات زیادی برای استان کرمان دارد.

وی با اشاره به اینکه جلسات برگزاری این مراسم در ماه مبارک رمضان از حدود سه ماه قبل تشکیل شده است، گفت: ستاد برگزاری این آئین از مسئولان استان و نمایندگان نهادهای فرهنگی مذهبی با نگاه هم‌افزایی و همکاری تشکیل شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز کرمان متولی اصلی برگزاری این آئین در کرمان است، خاطرنشان کرد: روزانه 70 نفر از کارکنان صدا و سیما از واحدهای مختلف درگیر برگزاری آئین جمع‌خوانی قرآن کریم در کرمان هستند.

علی‌رمضانی خدمت به قرآن را توفیقی بزرگ دانست و افزود: اتوبوسرانی در بحث حمل و نقل مردم، نیروی انتظامی با برقراری نظم و ترافیک محل برگزاری، ادارات اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد اسلامی و استانداری همکاری ویژه داشتند.

وی با بیان اینکه این آئین هر روز از ساعت 18 تا 19 از شبکه استانی کرمان و شبکه قرآن و معارف سیمای جمهوری اسلامی ایران به شکل زنده پخش می‌شود، گفت: باز پخش این مراسم هر شب از ساعت 24 الی یک بامداد نیز از شبکه استانی کرمان پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به اینکه این مراسم در استان روز به روز در حال پیشرفت است و امسال برای پنجمین سال متوالی در حال برگزاری است، اظهار داشت: با برگزاری این مراسم قاریان استان کرمان نیز شکوفا می‌شوند و ظرفیت جدیدی برای معرفی آن‌‌ها به وجود می‌آید.

علی‌رمضانی وجود روزانه یک قاری کشوری در کنار سه قاری استانی برای تلاوت جزء قرآن را از ویژگی‌های مراسم جمع‌خوانی قرآن امسال دانست و خاطرنشان کرد: هر روز قبل شروع قرائت جزء خوانی به مدت 10 دقیقه تفسیر قرآن کریم نیز انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر برگزاری جمع‎خوانی قرآن کریم تاکید داشته و از این‎گونه برگزاری قرآن کریم در سطح استان‌ها ابراز رضایت دارند.

مدیرکل صدا و سیمای استان  کرمان با اشاره به  تغییر مکان برگزاری جمع‌خوانی قرآن کریم از حسینیه ثارالله به مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان، گفت: به شدت با این موضوع مخالفت کردیم چرا که امکان برگزاری این مراسم به دلایل فنی و تخصصی در مصلی امکانپذیر نبود.

علی‌رمضانی با بیان اینکه تنها نصب دکور جایگاه در حسینیه حدود دو هفته طول کشید، افزود: از طرف دیگر به دلیل برگزاری نماز جمعه در محل مصلی امکان جمع‌کردن و گذاشتن رحل و قرآن کریم آن هم به این تعداد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه محیط حسینیه ثارالله از یک چارچوب خاص برای برگزاری این آئین به صورت تصویربرداری تخصصی و حرفه‌ای است، اظهار داشت: به همین جهت در جلسه‌ای که این موضوع مطرح شد خواهش کردیم تا نمایشگاه قرآن کریم در محل دیگری برگزار شده و جمع‌خوانی تغییر نکند.

به گزارش تسنیم آئین جمع‌خوانی قرآن کریم در کرمان هر روز از ساعت 18 تا 19 با استقبال باشکوه مردمی در حسینیه ثارالله شهر کرمان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه