رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 10:49
  • کد خبر : ۳۹۵۹۷
13920231131546515556884

لینک کوتاه:
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو:

افزایش ۵۰ درصدی قیمت تمام شده تولید آب در سال ۹۵

درحالی که قیمت تمام شده تولید آب شرب در سال گذشته ۱۰۰۰ تومان در هر مترمکعب بوده، این رقم در سال جاری با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۵۰۰ تومان در هر مترمکعب رسیده است.                                           […]

به گزارش هزار نیوز ؛

درحالی که قیمت تمام شده تولید آب شرب در سال گذشته ۱۰۰۰ تومان در هر مترمکعب بوده، این رقم در سال جاری با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۵۰۰ تومان در هر مترمکعب رسیده است.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ هزینه استحصال، انتقال و تصفیه آب شرب با سیستم های فعلی تصفیه آب شهری به طور متوسط در کشور در طول سال گذشته 1000 تومان به ازای هر مترمکعب بوده، اما این رقم با افزایش قابل توجه در سال 95 مواجه شده است.

«علیرضا دائمی» معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در خصوص قیمت تمام شده تولید هر مترمکعب آب شرب در کشور در سال جاری و میزان دریافتی از مردم گفت: “در سال جاری قیمت تمام شده تولید هر مترمکعب آب شرب به طور متوسط در کشور 1500 تومان است در حالی که اکنون 390 تومان به طور متوسط بابت مصرف هر مترمکعب آب شرب از مردم دریافت می شود.”

«حمیدرضا جانباز» مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این خصوص گفت: “پس از پایان هر سال مالی، قیمت تمام شده تولید هر مترمکعب آب شرب در آن سال به طور دقیق و دفتری محاسبه می شود که این رقم در پایان سال مالی 94 برای سال گذشته 1000 تومان در هر مترمکعب تعیین شده است. ”

وی افزود: رقم 1500 تومان رقمی است که برآورد می شود در پایان سال مالی 95 برای قیمت تمام شده تولید آب در این سال، محاسبه و اعلام شود.

از اینرو در سال 95 با افزایش 50 درصدی قیمت تمام شده تولید آب شرب در کشور مواجه ایم. این در حالی است که «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی با ارایه گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور با یادآوری اینکه نرخ تورم در سه سال گذشته روند کاهنده داشته است، از کاهش تورم یکساله و تک رقمی شدن آن خبر داده بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه