رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 10:09
  • کد خبر : ۳۸۸۴۶
13930607000411_PhotoA

لینک کوتاه:
«اف‌ بی آی»

«اف‌ بی آی» از ارتباط عامل تیراندازی «اورلاندو» با یکی از عوامل «جبهه‌النصره» خبر داد

تحقیقات اولیه دفتر تحقیقات فدرال نشان می‌دهد که عامل تیراندازی مرگبار «اورلاندو» که به کشته شدن دستکم 50 نفر و زخمی شدن 53 نفر دیگر منجر شد با یکی از عوامل گروه تروریستی «جبهه‌النصره» ارتباط داشته است.                                     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تحقیقات اولیه دفتر تحقیقات فدرال نشان می‌دهد که عامل تیراندازی مرگبار «اورلاندو» که به کشته شدن دستکم 50 نفر و زخمی شدن 53 نفر دیگر منجر شد با یکی از عوامل گروه تروریستی «جبهه‌النصره» ارتباط داشته است.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ مأموران دفتر تحقیقات فدرال یا همان «اف بی آی» در تحقیقات خود پی بردند که تماس‌های «عمر متین» عامل مسلح تیراندازی مرگبار «اورلاندو» ایالت «فلوریدا» با «منیر ابو صالحه» بسیار اندک بوده است.

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که منیر ابو صالحه فردی بود که خود را به خاطر گروه تروریستی «جبهه‌النصره» در سوریه منفجر کرد و به همین دلیل اف بی آی در حال تحقیقات برای پی بردن هرگونه ارتباط احتمالی متین با منیر می‌باشد.

شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرد، متین که با سلاح گرم خود روز یکشنبه (دیروز)، با حمله به یک باشگاه شبانه در اورلاندو، 50 نفر را به ضرب گلوله کشت و 53 نفر دیگر را زخمی کرد، یکی از پیروان رهبر یک باند خلافکار بود که سال گذشته میلادی علیرغم هشدارهای دادستان‌ها از زندان آزاد شد.

برخی منابع به شبکه فاکس‌نیوز اعلام کردند که این فرد خلافکار، افراد را به استخدام درمی‌آورد تا اقدامات خشونت‌بار انجام دهند و بنا به گفته این منابع، متین یک فرد افراطی بوده که دنباله‌رو «مارکوس دواین رابرستون» بوده است.

طبق گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، عامل مسلح تیراندازی اورلاندو، دو روز قبل از حمله به باشگاه شبانه در مرکز «فورت‌پیرس» با امام جماعت آن مرکز اسلامی به نام امام «شفیق رحمان» بوده است.

این گزارش می‌افزاید که این مسجد محلی بود که منیر ابو صالحه که در سال 2014 خود را در سوریه به خاطر جبهه‌النصره منفجر کرد، در آنجا رفت و آمد داشت و متین و ابوصالحه یکدیگر را می‌شناختند.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه