رفتن به بالا
  • Thursday - 30 June 2016 - 11:25
  • کد خبر : ۴۰۰۶۹
139502241006469377692904

لینک کوتاه:
نیروی دریایی آمریکا/

اقدام انضباطی نیروی دریایی آمریکا علیه ۹ تفنگدار بازداشت شده توسط ایران

نیروی دریایی آمریکا در حال انجام اقدامات انضباطی علیه ۹ پرسنل خود در ارتباط با حادثه شرم آور ژانویه است که در آن ملوانان آمریکایی توسط نیروهای نظامی ایران بازداشت شدند.             اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ 9 تفنگدار دیگر آمریکایی که در جریان […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نیروی دریایی آمریکا در حال انجام اقدامات انضباطی علیه ۹ پرسنل خود در ارتباط با حادثه شرم آور ژانویه است که در آن ملوانان آمریکایی توسط نیروهای نظامی ایران بازداشت شدند.

            اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ 9 تفنگدار دیگر آمریکایی که در جریان حادثه ژانویه در آب‌های سرزمینی ایران بازداشت شدند، توسط نیروی دریایی ایالات متحده تحت اقدامات انضباطی قرار گرفتند.

تعداد پرسنل نیروی دریایی آمریکا که به خاطر حادثه ژانویه در آبهای ایران بازداشت شدند، به بیش از 9 نفر افزایش یافته است.

2 قایق ملوانان آمریکایی ژانویه گذشته به اشتباه وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شدند و ملوانان نیروی دریایی آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مدت کوتاهی بازداشت شدند.

یک مقام آشنا به گزارش جدید نیروی دریایی آمریکا در این باره گفت: ملوانان و افسران در انجام وظایف خود کوتاهی کرده و نتوانسته‌اند برنامه ریزی مناسبی را برای انجام ماموریت انجام دهند. ملوانان سعی داشته‌اند تا این 2 قایق را از کویت به بحرین منتقل کنند.

وی افزود: ملوانان و افسران همچنین نتوانسته‌اند زمانی که با دردسر روبرو شده و یکی از موتورهای آنها از کار افتاده، با مقام‌های ارشد نظامی خود ارتباط برقرار کنند.

این گزارش قرار است توسط جان ریچاردسون فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا در پنتاگون منتشر شود. این حادثه موجب توجه گسترده بین المللی شد آن هم در شرایطی که توافق هسته‌ای مهمی بین ایران و قدرت های جهانی حاصل شده بود. این حادثه در نهایت منجر به تحقیر آمریکا شد.

در گزارش نیروی دریایی آمریکا آمده است: ایران حق تحقیق از ملوانان آمریکایی بازداشت شده در آب‌های سرزمینی خود در نزدیکی جزیره فارسی را داشته است ولی برخی اقدامات مثل بازداشت ملوانان به زور اسلحه، فیلمبرداری و بازجویی از آنها، بیش از حد بوده و مغایر قوانین بین‌المللی بوده است.

نیروی دریایی آمریکا نیز جمعه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک ناخدای نیروی دریایی آمریکا که در ماه ژانویه توسط ایران بازداشت شده است، به علت فقدان توانایی در فرماندهی، از سمتش برکنار شده است.

12 ژانویه ملوانان آمریکایی که وارد آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده بودند، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شدند. این ملوانان آمریکایی روز بعد در حالی که 15 ساعت در بازداشت ایران بودند، آزاد شدند.

ناخدا “کایل موزس” دومین فردی است که به خاطر این حادثه، به صورت علنی از سمت خود برکنار شده است. در ماه می نیز اریک راش یکی دیگر از ملوانان ارشد نیروی دریایی آمریکا از کار برکنار شده بود.

کوین دونگان فرمانده فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا در این باره تاکید کرد: پس از بررسی یافته‌های مربوط به این حادثه و انجام تحقیقات جامع، من تشخیص دادم که این اقدام بیشتر نیز ضروری است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه