رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 09:23
  • کد خبر : ۳۹۵۶۶
139502081455032737591094

لینک کوتاه:
ولایتی:

اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین محکوم است

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با انتشار بیانیه ای اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت و حق شهروندی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را محکوم کرد.                                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با انتشار بیانیه ای اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت و حق شهروندی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را محکوم کرد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ در متن بیانیه علی اکبر ولایتی آمده است: خبر لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین موجب شگفتی تمامی دولتمردان و مجامع بین المللی شد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه یادآور شد: دولت مستبد آل خلیفه برای بقاء حکومت غیر قانونی خود با تمسک به شیوه های مختلف و سرکوب قیام مردم، تلاش برای نزاع شیعه و سنی و دامن زدن به اختلافات قومی، طایفه ای و مذهبی، کشتار بی رحمانه مردم بحرین، رفتار مستبدانه و ظالمانه و قهر آمیز، به زندان انداختن رهبران و مجاهدین بحرین، ممانعت از انجام عبادات و فرایض دینی در مساجد، پایمال کردن حقوق شهروندی و نادیده گرفتن حقوق اولیه مردم در تعیین سرنوشت، اقدامات نسنجیده ای را در طول بیداری اسلامی مردم بحرین بر جای گذارده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: علاوه بر این اقدامات، تعطیلی نهادهای جامعه مدنی، فشار بر علماء، تخریب مساجد و در مقوله اخیر لغو تابعیت رهبران یک ملت و بهره گیری از انواع روش ها و شیوه ها برای سرکوب قیام برحق مردم مظلوم بحرین از جمله اقدامات غیر قانونی و ظالمانه ای است که بر سرنوشت یک ملت تحمیل نموده و رژیم آل خلیفه و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آن باید بدانند هیچگاه نمی توان در برابر اراده یک ملت ایستادگی کرد و صبر و استقامت مردم مقاوم بحرین به زودی نصر و ظفر را برای تحقق وعده های الهی محقق خواهد ساخت و دست انتقام الهی گریبان مستبدان و ظالمان را خواهد گرفت و بشارت نصرت و پیروزی را برای ملت های مظلوم و مقاوم به ارمغان خواهد آورد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی به حاکمان بحرین توصیه کرد حق تعیین سرنوشت مردم و اعطای حقوق اولیه شهروندی را رعایت کرده و از ظلم و ستم و استبداد بیش از حد خصوصاً در رعایت شأن و حرمت رهبران دینی و سیاسی بحرین و به ویژه آیت الله شیخ عیسی قاسم احترام بگذارد چراکه تمامی روش های قبلی محکوم به شکست بوده، این سیاست غلط نیز مسیر حرکت مردم بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه خواهد کرد که نتیجه آن برای حاکمان دست نشانده و مرتجع ویران کننده خواهد بود.

رژیم آل خلیفه روز دوشنبه در اقدامی خلاف قوانین انسانی٬ تابعیت آیت الله عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین را سلب کرد.

حاج شیخ عیسی احمد قاسم درازی بحرانی معروف به شیخ عیسی قاسم٬ عالم برجسته شیعه و رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب این کشور است.
پس از آغاز انقلاب 25 بهمن (14 فوریه) بحرین در سال 1389، او در عمل رهبر این انقلاب شد. سخنرانی‌های او و خطبه‌های نماز جمعه‌اش نقش تعیین ‌کننده‌ای در انقلاب داشت.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه