رفتن به بالا
  • Monday - 20 June 2016 - 09:05
  • کد خبر : ۳۹۴۸۴
139409251837514686723942

لینک کوتاه:
یک روز پس از صدور حکم علیه مرسی؛

امیر قطر برای دیدار با اردوغان وارد ترکیه شد

امیر قطر، روز یکشنبه در سفری رسمی وارد ترکیه شد تا با رئیس‌جمهوری این کشور درباره پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت‌وگو کند.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

امیر قطر، روز یکشنبه در سفری رسمی وارد ترکیه شد تا با رئیس‌جمهوری این کشور درباره پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت‌وگو کند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ «تمیم بن حمد» امیر قطر، روز یکشنبه در راس یک هیات رسمی در «سفر کاری کوتاه»، عازم ترکیه شد.

سفر امیر قطر به ترکیه، که خبرگزاری رسمی قطر (قنا) آن را اعلام کرد، یک روز پس از صدور حکم دادگاه مصر در رابط با پرونده معروف به «جاسوسی به قطر» انجام می‌شود. دوحه و آنکارا، رسما این حکم دادگاه جنایی قاهره را محکوم کرده‌اند.

اتحادیه رادیو و تلویزیون ترکیه گزارش داد، امیر قطر با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه دیدار و با یکدیگر درباره «تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی» گفت‌وگو خواهند کرد. این منبع در ادامه افزود، روابط دوحه و آنکارا شاهد «هماهنگی و همگرایی» به‌ویژه در مسائل منطقه‌ای بوده است و طرفین در بسیاری از بحران‌ها و مسائل جاری در منطقه مانند انقلاب‌های «بهار عربی»، بحران‌ها در سوریه، لیبی و یمن و همچنین اوضاع عراق توافق نظر دارند.

طبق گزارش اتحادیه رادیو و تلویزن ترکیه، این سومین سفر امیر قطر به ترکیه طی 5 ماه اخیر است. شیخ تمیم بن حمد در آوریل گذشته برای مشارکت در کنفرانس اسلامی در «استانبول»، وارد ترکیه شد. وی در 12 فوریه نیز با اردوغان در کاخ ریاست‌جمهوری «ییلدیز» در استانبول دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه و بین‌المللی به‌ویژه اوضاع سوریه گفت‌وگو کرده بود.

براین اساس، دادگاه جنایی قاهره، روز شنبه حکم محمد مرسی در پرونده «جاسوسی برای قطر» را اعلام و او را به حبس ابد محکوم کرد. رئیس جمهور برکنار شده مصر در این پرونده به «عرضه اسرار دولتی و نظامی به سفارت قطر، گرفتن اسناد طبقه‌بندی شده از مسئولان دولتی و تلاش برای رساندن آنها به قطر و همکاری امنیتی با دوحه که امکان آسیب رساندن به حاکمیت ملی و امنیت مصر در آن وجود داشت»، متهم شده‌ بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه