رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 11:00
  • کد خبر : ۳۹۲۳۰
139412041306012057187064

لینک کوتاه:
حزب الله:

انحلال جمعیت‌های صلح آمیز بحرین، بیانگر ماهیت استبدادی رژیم آل خلیفه است

حزب الله لبنان تاکید کرد که تعلیق و انحلال جمعیت‌های صلح آمیز بحرین، بیانگر ماهیت استبدادی رژیم حاکم در این کشور است.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حزب الله لبنان تاکید کرد که تعلیق و انحلال جمعیت‌های صلح آمیز بحرین، بیانگر ماهیت استبدادی رژیم حاکم در این کشور است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اقدام سرکوبگرانه جدید رژیم آل خلیفه مبنی بر تعلیق فعالیتهای جمعیت الوفاق اسلامی بحرین و انحلال جمعیت‌ های مخالف «الرساله» و «التوعیه الاسلامیه» را محکوم کرد.

حزب الله لبنان در این بیانیه اعلام کرد که اینگونه اقدامات، تجاوز آشکار به حقوق و آزادی هایی است که هر ملتی در جهان باید از آن برخوردار باشد.

حزب الله لبنان تاکید کرد که تعلیق و انحلال جمعیتهای صلح آمیز، بیانگر ماهیت استبدادی رژیم حاکم در بحرین است که در کشتار تظاهرات کنندگان، دستگیری فعالان و محاصره شهروندان متجلی شده است.

حزب الله افزود: جمعیتهایی که رژیم بحرین آنها را منحل کرده است، جمعیتهای خشنی نیستند و هیچ موضع یا اقدام ضرر رسانی به جامعه اتخاذ نکرده اند. بلکه این جمعیتها حامل شعارهای صلح آمیز بودند و به صلح آمیز بودن فعالیتهایشان نیز پایبند بودند. لذا این اقدام جرم رژیم آل خلیفه را سنگین تر می کند، زیرا یک حرکت مردمی را خفه و بحران سیاسی و اجتماعی در کشور را عمیق تر کرده است.

حزب الله لبنان تاکید کرد آنچه به رژیم آل خلیفه جسارت ارتکاب اینگونه اقدامات سرکوبگرانه را داده است، حمایت قدرتهای ظالم از جمله عربستان و حامیان منطقه ای و بین المللی آن است.

حزب الله لبنان افزود که اینگونه اقدامات جنایتکارانه نمی تواند وحدت مردم بحرین را بر هم زند. همچنین این اقدامات به این منجر نمی شود که این ملت از پیگیری حقوق و تلاش برای تحقق حقوق خود دست بردارد.

دادگاه اداری بحرین روز سه شنبه گذشته دستور توقف فعالیت‌های جمعیت الوفاق و انحلال جمعیت‌ های مخالف «الرساله» و «التوعیه الاسلامیه» را محکوم کرد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه