رفتن به بالا
  • Wednesday - 8 June 2016 - 11:02
  • کد خبر : ۳۸۳۶۶
139406111050311826011034

لینک کوتاه:
تسنیم خبر می‌دهد

انعکاس اجرای ناقص برجام در گزارش بانک جهانی/ پیش‌بینی رشد اقتصاد ایران کاهش یافت

در حالی که با اجرایی شدن برجام مشکل مراودات بانکی ایران به قوت خود باقی مانده است بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد ایران را کاهش داد و اعلام کرد ایران در سال جاری رشد ۴.۴درصدی را تجربه خواهد کرد.                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در حالی که با اجرایی شدن برجام مشکل مراودات بانکی ایران به قوت خود باقی مانده است بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد ایران را کاهش داد و اعلام کرد ایران در سال جاری رشد ۴.۴درصدی را تجربه خواهد کرد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به  گزارش هزارنیوز؛بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به دورنمای اقتصاد جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را کاهش داد.

در حالی که با وجود اجرایی شدن توافق هسته‌ای هنوز بخش مهمی از تحریم‌های غرب علیه ایران باقی مانده است و به‌ویژه مراودات بانکی ایران از سر گرفته نشده است بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال 2016 را 1.4 درصد کاهش داده است.

این نهاد بین المللی که در ژانویه 2016 و باتوجه به امضای برنامه جامع اقدام مشترک رشد اقتصادی 5.8درصدی را برای ایران در این سال پیش‌بینی کرده بود در گزارش جدید خود این رقم را به 4.4 درصد کاهش داده است.

بانک جهانی همچنین رشد اقتصادی ایران در سال 2015 را 1.6 درصد برآورد کرده و نوشته است افت قیمت نفت و بلاتکلیفی‌ها در مورد زمان برداشتن تحریم‌ها رشد اقتصادی ایران در سال 2015 را کاهش داد.

این گزارش با اشاره به اجرایی شدن برجام افزود: کاهش تحریم‌ها درهای اقتصاد ایران را به‌روی تجارت و سرمایه‌های خارجی گشود. در آوریل 2016 تولید نفت ایران به 3.6 میلیون بشکه در روز رسید که نسبت به تولید ماهانه در سال 2015 رشد 25درصدی داشته است.

بانک جهانی در بخش دیگری از گزارش خود به سیاستگذاران اقتصادی ایران توصیه کرده است سیاست کنترل تورم را ادامه دهند و تک‌نرخی کردن ارز و حفظ ثبات نظام بانکی را در برنامه‌های خود لحاظ کنند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه