رفتن به بالا
  • Saturday - 18 June 2016 - 09:52
  • کد خبر : ۳۹۳۲۴
139502021344295337554674

لینک کوتاه:

اوباما و جانشین ولیعهد سعودی دیدار کردند

رئیس‌جمهوری آمریکا جانشین ولیعهد سعودی را روز جمعه در کاخ سفید به حضور پذیرفت و با یکدیگر درباره پاره‌ای از مسائل مهم منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.                                                         اخبار هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس‌جمهوری آمریکا جانشین ولیعهد سعودی را روز جمعه در کاخ سفید به حضور پذیرفت و با یکدیگر درباره پاره‌ای از مسائل مهم منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، روز جمعه در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن دیدار کردند.

در این دیدار، باراک اوباما بر تعهد واشنگتن به ادامه همکاری با عربستان سعودی در مسائل منطقه‌ خاورمیانه به‌ویژه چالش‌های فراروی آن تأکید کرد.

براساس بیانیه کاخ سفید، در این دیدار راجع به آنچه نقش بی‌ثبات کننده ایران خوانده شده است، مفصلا گفت‌وگو شد و راه‌های کاهش تنش‌ها مورد بررسی قرار گرفت. اوضاع سوریه، جنگ یمن و حمایت عربستان سعودی از جنگ با داعش از دیگر محورهای گفت‌وگوهای رئیس‌جمهوری آمریکا با وزیر دفاع سعودی بود.

در دیدار روز جمعه اوباما و بن‌سلمان همچنین به موضوع چشم‌انداز اقتصادی و توسعه‌ای عربستان سعودی نیز اشاره شد. رئیس‌جمهوری آمریکا استقبال کشورش را از «چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی» و برنامه‌های اقتصادی این کشور و تقویت همکاری‌های دوجانبه در این طرح اعلام کرد.

بن‌سلمان مبتکر طرحی بسیار گسترده است که تا سال 2030 اقتصاد عربستان سعودی را از اقتصادی دولتی و متکی به نفت به اقتصادی متنوع و با حضور بخش خصوصی تبدیل کند.

براین اساس، جانشین ولیعهد سعودی، دوشنبه گذشته در سفری رسمی وارد آمریکا شد. این سومین سفر وی طی سال جاری میلادی است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه