رفتن به بالا
  • Wednesday - 8 June 2016 - 11:15
  • کد خبر : ۳۸۳۷۷
139503191017127097886144

لینک کوتاه:
اوباما؛

اوباما پیروزی کلینتون را تبریک گفت

رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی پیروزی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را تبریک گفت.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی پیروزی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را تبریک گفت.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛، طبق ایمیل ارسالی کاخ سفید برای خبرنگاران باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب در تماس با هیلاری کلینتون انتخاب وی به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را تبریک گفت.

اوباما در جریان انتخابات مقدماتی موضعی بی‌طرفانه داشت اما با نزدیک شدن کلینتون به پیروزی شایعاتی مبنی بر حمایت آتی رئیس‌جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون مطرح شد و به نظر می‌رسد تبریک اوباما به وی نشانه‌ همین حمایت بوده باشد.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در تماس با سندرز از تزریق انرژی میان میلیون‌ها آمریکایی با تعهد به مبارزه با نابرابری اقتصادی و مسائلی اینچنینی تشکر کرد.

روز گذشته نیز بررسی‌های آسوشیتدپرس نشان داد که هیلاری کلینتون، آراء لازم از سوی هیئت‌های نمایندگی برای کسب نامزدی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را کسب کرده است.

با اینحال برنی ساندرز رقیب اصلی کلینتون قول داده است تا ماه جولای یعنی ماه آینده در رقابت های انتخاباتی حضور داشته باشد و از رقابت انصراف ندهد.

هیلاری کلینتون همسر بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا پیش از این سناتور ایالت نیویورک و وزیر خارجه آمریکا در دوره باراک اوباما بوده است.

وی در سال 2008 میلادی در رقابت‌های انتخاباتی در برابر اوباما مغلوب شد.

کلینتون در صورت اعلام نهایی، نخستین نامزد زن معرفی شده از سوی یک حزب بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا خواهد بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه