رفتن به بالا
  • Thursday - 23 June 2016 - 10:16
  • کد خبر : ۳۹۶۸۴
139502251311444367704564

لینک کوتاه:
حجت‌الاسلام مازنی :

اکثریت مجلس دهم اصلاح‌طلب نیستند/عارف گزینه مورد نظر زیباکلام، حجاریان، عبدی و کرباسچی نبود

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس گفت: آقایان زیباکلام، حجاریان، عبدی و کرباسچی با اینکه در چارچوب اصلاح‌طلبی تعریف می‌شوند اما نظرشان درباره ریاست مجلس فرد دیگری غیر از آقای عارف بود.                                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس گفت: آقایان زیباکلام، حجاریان، عبدی و کرباسچی با اینکه در چارچوب اصلاح‌طلبی تعریف می‌شوند اما نظرشان درباره ریاست مجلس فرد دیگری غیر از آقای عارف بود.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛حجت‌الاسلام احمد مازنی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در تحلیل خود از انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس مجلس اظهار کرد: اصلاح‌طلبان دیدگاه واحدی درباره ریاست مجلس نداشته و بعضی از آنها لاریجانی را برای ریاست مجلس مناسب می‌دانستند.

نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه افکار عمومی تصور می‌کرد که اصلاح‌طلبان اکثریت مجلس را در دست دارند، تصریح کرد:ائتلاف امید شامل ترکیبی از اصلاح‌طلبان، حامیان دولت و اصولگرایان می‌شد. با اینکه 103 نفر از نمایندگان مجلس اصلاح‌طلب بوده و به آقای دکتر عارف رای دادند اما اکثریت مجلس اصلاح‌طلب نبودند.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با تسنیم افزود: معتقدم اکثریت مجلس دهم شامل افرادی است که با اصلاح‌طلبان اهل تعامل هستند و به دولت کمک می‌کنند. در عین حال این افراد مسیر اداره کشور را  از افراط‌ و تفریط  دور کرده و با تعادل این مسیر را به پیش می‌برند.

حجت الاسلام مازنی با اشاره به کناره‌گیری عارف از ریاست جمهوری سال 92 و کاندیدا‌ نشدن در ریاست دائم مجلس،  خاطرنشان کرد: عارف 2 بار در مسیر انتخابات از خود ایثار نشان داد که یکی از آنها سلبی و دیگری ایجابی بود.

وی افزود: ایثار وی در ریاست جمهوری 92 سلبی بود به این معنا که عارف از ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کرد تا فضا برای روحانی باز شود و بار دوم ایجابی بود به این معنا که وی کاندیدا شد تا افکار عمومی، جریانهای موجود در مجلس را بهتر بشناسد.

عضو فراکسیون امید(اصلاح‌‌طلبان) مجلس دهم متذکر شد: دکتر عارف نماد تغییر بود و تا زمانی که وی نامزد ریاست مجلس بود، از ریاست عارف در مجلس دفاع می‌شد اما به دلیل نامزد نشدن دکتر عارف در ریاست دائم، اکثریت مجلس به آقای لاریجانی رای دادند.

وی درباره امضا میثاق‌نامه بین اصلاح‌طلبان مجلس هم گفت: در این میثاق‌نامه هیچ بحثی پیرامون ریاست دکتر عارف مطرح نبود و به خاطر سرلیست بودن ایشان، تعهد اخلاقی ایجاب می‌کرد که از وی حمایت کنیم.

حجت الاسلام مازنی در خاتمه با اشاره به نظر برخی چهره‌های اصلاح‌طلب خارج از مجلس درباره ریاست مجلس، یادآورشد: آقایان زیباکلام، حجاریان، عبدی و کرباسچی با اینکه در چارچوب اصلاح‌طلبی تعریف می‌شوند اما گزینه مورد نظرشان در مورد ریاست مجلس، فرد دیگری غیر از آقای عارف بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه