رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 10:18
  • کد خبر : ۳۹۵۸۰
201606108236418474_Orig

لینک کوتاه:
جلال پور در مجلس:

ایران در بحث کسب و کار فرا مرزی رتبه مناسبی ندارد/ جایگاه ۱۶۷ ایران در میان ۱۸۰ کشور

رئیس اتاق بازرگانی گفت: ایران در بحث کسب و کار فرا مرزی رتبه مناسبی ندارد، جایگاه ۱۶۷ ایران در میان ۱۸۰ کشور رتبه مناسبی نیست. یکی از اصلی ترین عوامل تشکیل دهنده رکود اقتصادی نرخ پایین کسب و کار فرا مرزی است. به گزارش هزار نیوز ؛ محسن جلال‌پور در نشست علنی مجلس شورای اسلامی گفت: […]

به گزارش هزار نیوز ؛
رئیس اتاق بازرگانی گفت: ایران در بحث کسب و کار فرا مرزی رتبه مناسبی ندارد، جایگاه ۱۶۷ ایران در میان ۱۸۰ کشور رتبه مناسبی نیست. یکی از اصلی ترین عوامل تشکیل دهنده رکود اقتصادی نرخ پایین کسب و کار فرا مرزی است.
به گزارش هزار نیوز ؛ محسن جلال‌پور در نشست علنی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات فضای کسب و کار ایران، قاچاق کالا و ارز است که به صورت غیر قانونی در کشور رد و بدل می‌‌شود.

جلال‌پور گفت: قاچاق کالا و ارز اثر تخریبی مستقیم بر فضای کسب و کار ایران دارد، وقتی ما در کشور فضای کسب و کار مناسب نداریم مبادلات به صورت زیر زمینی انجام می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: قاچاق کالا و ارز از عوامل ایجاد کننده اخلال اقتصادی است. ایران در بحث کسب و کار فرا مرزی رتبه مناسبی ندارد، جایگاه 167 ایران در میان 180 کشور رتبه مناسبی نیست. یکی از اصلی ترین عوامل تشکیل دهنده رکود اقتصادی نرخ پایین کسب و کار فرا مرزی است.

رئیس اتاق بازرگانی گفت: قوانین فراوان و مخشوش اقتصادی موجب زمین گیری صنایع کشور شده است. اقتصاد تورمی عملا موجب شکل‌گیری فضای غیر رقابتی و غیر علمی صنایع شده است. بی توجهی به کیفیت تولید کالا موجب شده است کالاهای خارجی بازارهای ایران را تسخیر کنند.

وی گفت: براساس برآوردها 90 تا 95 درصد کالاها به شکل قاچاق در بازار توزیع می‌شوند که یک خبر ناگوار است. کالاهای قاچاق تولید را کاهش می‌دهند که در نهایت موجب به ورشکستگی کارخانه‌ها می شود که این موضوع درآمد دولت را به شدت کاهش می‌دهد.

جلال‌پور گفت: لغو محدودیت های موجود به شکلی که مانع قاچاق شود باید در دستورکار قرار گیرد. ثابت نگه داشتن نرخ ارز به شکل علمی اقدامی است که ثبات را در واحدهای تولیدی ایجاد می‌کند. برخورد جدی با قاچاق کالا و ارز با تکیه بر اقتصاد سالم و رقابتی می‌ تواند منجر به خروج کشور از فضای رکود اقتصادی شود.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه