رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 June 2016 - 09:46
  • کد خبر : ۳۷۹۲۴
4616432_474

لینک کوتاه:
والیبال انتخابی المپیک – ژاپن

ایران-ژاپن؛ نبردی تمام آسیایی در راه سفر ریو

تیم ملی والیبال ایران چهارمین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو را فردا مقابل میزبان مسابقات برگزار خواهد کرد.                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تیم ملی والیبال ایران چهارمین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو را فردا مقابل میزبان مسابقات برگزار خواهد کرد.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ تیم ملی والیبال ایران عصر فردا و از ساعت 14 و 40 به وقت ایران، چهارمین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ریو برگزار خواهد کرد.
ملی‌پوشان والیبال ایران در حالی به مصاف تیم ملی ژاپن، میزبان این رقابت‌ها خواهند که نتیجه دیدار مستقیم این دو تیم از اهمیت خاصی برخوردار است. تیم ملی ژاپن که با قبول شکست مقابل تیم ملی لهستان دومین باخت خود در این مسابقات را متحمل شد، در تلاش خواهد بود حریف آسیایی خود را شکست داده و تیم ملی ایران را هم دو باخته کند.
در آن طرف میدان هم شاگردان لوزانو به خوبی می‌دانند که حالا با قبول شکست مقابل فرانسه فرصت چندانی برای باخت نخواهند داشت و باید از باقی مسابقات خود حداکثر امتیاز را کسب کنند تا در روزهای پایانی کارشان به اما و اگر نرسد.
شاگردان رائول لوزانو تا کنون دو پیروزی مقابل استرالیا و کانادا و یک شکست مقابل فرانسه در کارنامه دارند و در رده چهارم جدول ایستاده‌اند.
تیم ملی ایران باید فردا با تیمی دیدار کند که با هشت قهرمانی؛ پرافتخارترین تیم آسیاست و یا یک طلا، یک نقره و یک برنز المپیک پرافتخارترین حریف پیش از المپیک ایران نیز محسوب می‌شود.
 ژاپن تنها آسیایی حاضر در جدول مدال آوران تاریخ والیبال دنیاست که با یک طلا، سه نقره، چهار برنز و جمعا 8 مدال جهان و المپیک، در رده نهم این جدول ایستاده و در رده بندی کنونی جهانی والیبال نیز حائز رتبه چهاردهم است.
هرچند ژاپنی‌ها در سال‌های اخیر درخشش همیشگی خود را نداشتند و شاید حرفی سختی برای والیبال ایران به حساب نیایند، اما نباید فراموش کرد که ژاپنی‌ها که دو شکست 3 بر صفر را در این مسابقات متحمل شده‌اند برای شکست ایران به میدان خواهند آمد. آن‌ها شاید در حالت عادی حریف سختی برای ایران نباشند اما قطعا از حضور هواداران خود بهره خواهند برد و تیم ایران کار چندان آسانی نخواهند داشت.
ژاپنی ها سابقه هشت دوره حضور در بازی های المپیک را در کارنامه دارند که سال حضور و عنوان کسب شده از سوی این کشور در والیبال المپیک عبارت است از: 1964 مقام سوم، 1968 مقام دوم، 1972 مقام اول، 1976 مقام چهارم، 1984 رده هشتم، 1988 رده دهم، 1992 رده ششم و 2008 رده یازدهم.
تیم ملی والیبال ژاپن که بازیکنان تاثیرگذاری همچون شیمیزو، ایشیکاوا، یاناگیدا، دِکیتا و فوکوزاوا را در اختیار دارند، همه بازیکنانشان در لیگ داخلی کشورشان توپ می زنند و احمد مساجدی از ایران نیز به عنوان مربیِ مشاور در ترکیب کادرفنی ژاپن حضور دارد.
**نتایج دیدارهای جهانی ایران با ژاپن از آغاز تاکنون به قرار زیر است:
2004 : انتخابی المپیک: ایران (3) – ژاپن (2)
2008 : انتخابی المپیک: ایران (یک)  – ژاپن (3)
2009 : انتخابی قهرمانی جهان: ایران (یک) – ژاپن (3)
2009  : قهرمانان قاره ها: ایران (2) – ژاپن (3)
2010 : قهرمانی جهان: ایران (3) – ژاپن (یک)
2011 : جام جهانی: ایران (3) – ژاپن (یک)
2012 : انتخابی المپیک: ایران (3) – ژاپن (صفر)
 2012 انتخابی لیگ جهانی: ایران (3) – ژاپن (صفر)
2012 انتخابی لیگ جهانی: ایران (3) – ژاپن (صفر)
2013قهرمانان قاره ها: ایران (3) – ژاپن (صفر)
2015 (جام جهانی): ایران (3) – ژاپن (2)
رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک از هشتم خرداد ماه بین 8 تیم آغاز شده است و شانزدهم خرداد ماه با معرفی تیم‌های راه یافته به مسابقات المپیک به پایان خواهد رسید.
انتهای پیام/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه