رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 09:19
  • کد خبر : ۳۹۱۷۵
139411241242141287113854

لینک کوتاه:
نماینده آبادان در مجلس/

ایستادگی نمایندگان خوزستان در برابر انتخاب استاندار غیربومی/ انتخاب گزینه بومی سبب حفظ منابع خوزستان می‌شود

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی وزیر کشور فردی غیر بومی برای استانداری خوزستان انتخاب شده بود که نمایندگان در برابر این اقدام وزیر ایستادگی کردند.                                                    اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی وزیر کشور فردی غیر بومی برای استانداری خوزستان انتخاب شده بود که نمایندگان در برابر این اقدام وزیر ایستادگی کردند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛جلیل مختار  با اشاره به میزان حق قانونی نمایندگان در انتخاب استاندار جدید خوزستان، اظهار داشت: نمایندگان برای انتخاب استاندار جدید فقط حق مشورت و پیشنهاد گزینه اصلح از میان گزینه‌های معرفی شده به وزیر کشور را دارند.

وی با بیان اینکه تعیین استاندار از وظایف قانونی وزیر کشور است، افزود: نمایندگان خوزستان طی جلساتی که با وزیر کشور و ریاست جمهوری درباره انتخاب استاندار خوزستان داشتند به ارائه نظرات و پیشنهادات  خود برای تعیین استاندار جدید پرداختند.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان خوزستان در جلسات برگزار شده مواردی از جمله بومی بودن، تعهد، آشنایی با مسائل و مشکلات، برخورداری از تخصص مدیریتی در بحث کلان و داشتن قدرت در زمینه مدیریت مباحث را به عنوان شاخص‌ و معیار انتخاب استاندار جدید اعلام کردند.

مختار با بیان اینکه نمایندگان با پافشاری بر روی گزینه‌های بومی قصد کمک به حفظ منابع خوزستان را دارند، افزود: خوزستان به خاطر بحران‌های جدی از جمله کمبود منابع آبی و پدیده ریزگردها نیازمند استانداری است که با ایستادگی در برابر بحران‌ها بتواند دست‌های پشت پرده را آشکار کند.

وی با اشاره به گزینه‌های مطرح شده از سوی نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای  ریاست استانداری خوزستان، گفت: غلامرضا شریعتی، محمد سیاحی و ناصر راشدی از جمله گزینه‌هایی بودند که از سوی نمایندگان مجلس برای استانداری خوزستان به وزیر کشور معرفی شدند.

مختار تصریح کرد: دولت تا کنون به صورت رسمی هیچ‌یک از گزینه‌های پیشنهادی را تایید نکرده و نمایندگان نیز تا زمانی که وزیر کشور اعلام نکند حق رسمیت دادن به هیچ یک از گزینه احتمالی را ندارند.

وی  با اشاره به علت طولانی شدن زمان انتخاب و معرفی استاندار جدید خوزستان عنوان کرد: از سوی وزیر کشور فردی غیر بومی برای ریاست استانداری خوزستان انتخاب شده بود که نمایندگان در برابر این اقدام وزیر ایستادگی کردند و به احتمال زیاد شاخص گزینه بومی بودن یکی از دلایل طولانی شدن معرفی گزینه نهایی برای استانداری خوزستان است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه