رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 09:39
  • کد خبر : ۳۹۱۶۱
01

لینک کوتاه:
رئیس سازمان اوقاف شهرستان بردسیر در گفتگو با هزار نیوز مطرح کرد:

بایدها و نباید های ماه مبارک رمضان/ بخشی از مردم ما نمیدانند که در لیالی قدر چه کنند

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه شهرستان بردسیر گفت: ، شبهای قدر را ببینید ؛ شبهای قدری که یک فرصت فوق العاده بینظیر در طول یک سال عمر ما هستند ؛  بخشی از مردم ما نمیدانند که در لیالی قدر چه کارهایی را باید انجام دهند؛ یعنی اساس کار و آن چیزی که از همه مهمتر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه شهرستان بردسیر گفت: ، شبهای قدر را ببینید ؛ شبهای قدری که یک فرصت فوق العاده بینظیر در طول یک سال عمر ما هستند ؛  بخشی از مردم ما نمیدانند که در لیالی قدر چه کارهایی را باید انجام دهند؛ یعنی اساس کار و آن چیزی که از همه مهمتر است راتشخیص نمی دهند.

حجت الاسلام و المسلمین زواره ای ریاست سازمان اوقاف و امورخیریه ی شهرستان بردسیر در گفتگو با خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ در  رابطه با عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان گفت: همه عظمت و بزرگی این ماه بر هیچکس پوشیده نیست و همچنین جایگاهی بزرگی که ماه مبارک رمضان  در بین دیگر ماه های سال دارد.

وی با اشاره به سخنان پیامبر اکرم در رابطه با ماه مبارک رمضان، بیان داشت: ما هرساله در رابطه با عظمت ماه مبارک رمضان و جایگاه این ماه صحبت میکنیم یعنی در رابطه با این حوزه خوب صحبت میشود؛ منتهی من احساس میکنم مقداری در بحث اینکه ما در ماه رمضان چکار باید بکنیم ؛ کوتاهی شده است.

باید ها و نباید های ماه مبارک رمضان

حجت الاسلام و المسلمین زواره ای با تاکید بر اینکه باید و نباید های ماه مبارک رمضان مهم است؛ تصریح کرد: اگر بخواهیم در رابطه با باید ها و نباید های ماه مبارک رمضان صحبت بکنیم باید سوال امیرالمومنین از حضرت رسول در خطبه پایانی ماه شعبان را مطالعه کنیم ؛ امام علی (ع) از پیامبر اکرم پرسیدند که ای رسول خدا افضل اعمال این ماه چیست؟ ؛ این سوال کلیدی است و فکر میکنم مبلغین  و وعاظ باید در این مورد سخن بگویند.

وی افزود: کسانی که تریبون و منبرها را در دست دارند ؛ باید در رابطه با اینکه فردی که وارد در ماه رمضان می شود چه کارهایی را باید انجام دهد، سخن بگوید ، این مهمترین رسالت است، یعنی روزه دار بداند که چه کارهایی را باید انجام دهد و دچار سردرگمی نشود ، سراغ برخی از اعمال و افعالی که شاید خیلی زیاد هم ضرورتش صرفا در این ماه نیست نرود.01

بخشی از مردم ما نمیدانند که در لیالی قدر چه کارهایی را باید انجام دهند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان بردسیر در ادامه ی سخنان خود در رابطه با باید ها و نباید های ماه مبارک رمضان ، اذعان داشت: به عنوان مثال ، شبهای قدر را ببینید ؛ شبهای قدری که یک فرصت فوق العاده بینظیر در طول یک سال عمر ما هستند ؛ و ما برنامه ای برای شبهای قدر نداریم.

وی ادامه داد : بخشی از مردم ما نمیدانند که در لیالی قدر چه کارهایی را باید انجام دهند؛ یعنی اساس کار و آن چیزی که از همه مهمتر است راتشخیص نمی دهند.

 

ماه رمضان یک تمرین است که من گناه نکنم

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره ی مجدد به سوال امام علی (ع) از پیامبر اکرم (ص) در خطبه ی پایان شعبانیه ، بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) در پاسخ امام علی (ع) فرمودند که افضل اعمال این است که شما از حرام خدا دوری کنید ؛ یعنی ؛ ماه رمضان یک تمرین است که من گناه نکنم.

حجت الاسلام زواره ای ادامه داد : جالب اینجاست که فلسفه روزه هم در قرآن کریم تقوا بیان شده است ؛ تقوا همین روحیه کنترل کردن نفس است ، همین خویشتن داری ، همین مدیریت کردن  بر مرزها و حدود الهی ؛ تقوا است ، اگر توانستیم در واقع جلوی گناهان را بگیریم من فکر میکنم این بالاترین کار و مهم ترین و شاخص تر کار در ماه مبارک باشد.02

طرح ضیافت الهی در آستان مقدس امام زاده سید محمد(ع) بردسیر اجرا می شود

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ی شهرستان بردسیر در رابطه با برنامه های سازمان اوقاف در شهرستان بردسیر در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از طرح هایی که در ماه مبارک در اداره ی اوقاف برگزار میشود ؛ طرح ضیافت الهی است که در بقاع شاخص اجرا میشود.

وی با اشاره به اینکه بقعه ی مبارک امام زاده سید محمد (ع) بردسیر جزو بقاع شاخص و ملی است ؛ بیان داشت: در این طرح اولین موضوع اعزام مبلغ است ؛ یعنی یک روحانی از قم به جهت تبلیغ در ماه مبارک اعزام میشود که برنامه های فرهنگی مربوط به طرح ظیافت الهی را برگزار نماید.

حجت الاسلام زواره ای خاطر نشان کرد:  برنامه جز خوانی قرآن کریم هم هرروزه  عصرها با حضور قاریان ممتاز و شاخص شهرستان در صحن وسرای آستان مقدس امام زاده سید محمد(ع) برگزار می شود.

 

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه