رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 08:44
  • کد خبر : ۳۹۱۶۵
photo_2016-06-16_08-42-28

لینک کوتاه:
حجت الاسلام پورمرادی تاکید کرد:

باید تلاش کنیم که از روزه داران واقعی ماه مبارک رمضان باشیم/روزه گرفتن تنها گرسنگی و تشنگی نیست

حجت الاسلام پورمرادی امام جماعت مسجد صاحب الزمان شهرستان بردسیر گفت: روزه گرفتن تنها گرسنگی و تشنگی نیست ، بحث در مورد گرسنگی تنها نیست؛ نه اینکه فقط شکم گرسنه باشد و از خوردن و آشامیدن امساک کنیم؛ بلکه باید تمام اعضا و جوارح ما روزه باشد. حجت الاسلام نجیم پورمرادی امام جماعت مسجد صاحب […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حجت الاسلام پورمرادی امام جماعت مسجد صاحب الزمان شهرستان بردسیر گفت: روزه گرفتن تنها گرسنگی و تشنگی نیست ، بحث در مورد گرسنگی تنها نیست؛ نه اینکه فقط شکم گرسنه باشد و از خوردن و آشامیدن امساک کنیم؛ بلکه باید تمام اعضا و جوارح ما روزه باشد.

حجت الاسلام نجیم پورمرادی امام جماعت مسجد صاحب الزمان محله ی سلورد شهرستان بردسیر در گفتگو با خبرنگار هزار نیوز در بردسیر در رابطه با ماه مبارک رمضان گفت: حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مورد ماه مبارک رمضان میفرمایند ؛ نگویید رمضان زیرا شما نمیدانید که رمضان چیست هرکس که میگوید باید صدقه بدهد و به کفاره آن روزه بگیرد ولکن باید بگوید ماه رمضان همچنان ک خداوند تبارک و تعالی فرموده الشهر الرمضان.

وی ادامه داد: در روایات داریم که رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند؛ که جان های خویش را بوسیله گرسنگی و تشنگی به مجاهدت وا دارید زیرا اجر در این کار مانند اجر جهاد کننده در راه خداست ؛ همان عملی در نزد خدا محبوب تر از گرسنگی و تشنگی نیست.

حجت الاسلام پورمرادی با اشاره به سخن دیگری از پیامبر اکرم(ص) ؛ بیان داشت : حضرت فرمودند که در روز قیامت منزلت آنکس از شما نزد خدا بیشتر است که گرسنگی او طولانی تر و درباره ی خداوند سبحان زیادتر تفکر کرده باشد.

امام جماعت مسجد صاحب الزمان محله ی سلورد بردسیر با تاکید بر اینکه روزه گرفتن تنها گرسنگی و تشنگی نیست؛ تصریح کرد: بحث در مورد گرسنگی تنها نیست؛ نه اینکه فقط شکم گرسنه باشد و از خوردن و آشامیدن امساک کنیم؛ بلکه باید تمام اعضا و جوارح ما روزه باشد.

وی افزود: قلب ما ،گوش ما، زبان ،چشم،  اعضا و جوارح ما ، چرا دعای میکنیم که خدایا ما را جزو روزه داران واقعی قرار بده ؛ چون روزه دار واقعی کسی است که اعضا و جوارحش روزه دار باشد.

حجت الاسلام پور مرادی با بیات روایتی دیگر از پیامبر اکرم در رابطه با روزه داری ، تصریح کرد : در روایت داریم که در زمان گهربار رسول اکرم اسلام ؛ فردی روزه بود ولی به کنیز و همسرش فحش و ناسزا میگفت ؛ حضرت فرمودند برو و روزه ات را افطار کن ، این اشاره به این دارد که روزه داری که خدایی ناکرده فعل حرامی انجام دهد گناهی مرتکب شود جزو روزه داران واقعی قرار نمیگیرد.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه