رفتن به بالا
  • Tuesday - 14 June 2016 - 10:49
  • کد خبر : ۳۹۰۳۱
802854

لینک کوتاه:
حجت الاسلام ذوالنور؛

با تغییر فرهنگ، هرکاری برای بیگانه امکان پذیر است/ عدم آشنایی مسئولین با فرهنگ اسلامی عاملی برای ولنگاری فرهنگی

نماینده منتخب مردم قم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتیکه فرهنگ جامعه ای را تغییر دهند نه تنها می توانند هنجار ها را تبدیل به ناهنجاری و سپس ناهنجاری ها را تبدیل به ارزش کنند بلکه می توانند حکومت، باورها، اعتقادات و سبک زندگی مردم جامعه را نیز تغییر دهند.     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده منتخب مردم قم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتیکه فرهنگ جامعه ای را تغییر دهند نه تنها می توانند هنجار ها را تبدیل به ناهنجاری و سپس ناهنجاری ها را تبدیل به ارزش کنند بلکه می توانند حکومت، باورها، اعتقادات و سبک زندگی مردم جامعه را نیز تغییر دهند.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری با انتقاد از وضعیت فرهنگی کشور، این موضوع را جدی دانست و اظهار داشت: امروز یکی از اضلاع مهم حکومت و یکی از بناهای زندگی مردم و جامعه موضوع فرهنگی است.
وی با بیان اینکه از آن جهت در جامعه شاهد ولنگاری فرهنگی هستیم که دشمنان ما بر روی مسائل فرهنگی توجه جدی کرده اند افزود: جنگ فرهنگی جنگی است که قبل، حین و پس از اتمام تمام جنگ ها اتفاق می افتد.

نماینده منتخب مردم قم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتیکه فرهنگ جامعه ای را تغییر دهند نه تنها می توانند هنجار ها را تبدیل به ناهنجاری و سپس ناهنجاری ها را تبدیل به ارزش کنند بلکه می توانند حکومت، باورها، اعتقادات و سبک زندگی مردم جامعه را نیز تغییر دهند.

با تغییر فرهنگ، هرکاری برای بیگانه امکان پذیر است/ عدم آشنایی مسئولین با فرهنگ اسلامی عاملی برای ولنگاری فرهنگی

وی با اشاره به اینکه با تغییر فرهنگ، هر کاری برای بیگانه امکان وقوع پیدا می کند گفت: علت اول وجود ولنگاری فرهنگی در جامعه، تلاش همه جانبه و جنگ گسترده فرهنگی است که دشمن در کشور ما ایجاد کرده است.

حجت الاسلام ذوالنور خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری از وضعیت نابسامان فرهنگی در جامعه با عناوینی همچون تهاجم فرهنگی، قتل عام فرهنگی، غارت فرهنگی و شبیخون فرهنگی یاد کرده است.

وی عدم آشنایی برخی سردمداران و مسئولین با فرهنگ ناب اسلامی و گاها بی اعتقادی به فرهنگ دینی کشور  را دومین علت گسترش ولنگاری فرهنگی در جامعه عنوان کرد و گفت: علت سوم  بی توجهی به جامعه است و تا زمانی که مسئولین در تمامی سطوح مختلف اهمیت موضوع را احساس نکنند و یک برنامه جامع فرهنگی نداشته باشند طبیعی است که شاهد ولنگاری فرهنگی در جامعه باشیم.

نماینده منتخب مردم قم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: جهت کنترل این موضوع نیاز به یک حرکت و تغییر جدی در این زمینه می باشد که مسئولین و دستگاه های ذیربط باید نسبت به این موضوع حساسیت جدی تری داشته باشند.

انتهای پیام/منبع:دانا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه