رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 10:28
  • کد خبر : ۳۹۲۱۳
153947_PhotoA

لینک کوتاه:
مدیرعامل ستاد دیه کرمان:

برای آزادی 90 زندانی اولویت‌دار 2 میلیارد تومان نیاز است/ روزانه یک نفر به دلیل مهریه وارد زندان می‌شود

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: برای آزادی 90 زندانی که در اولویت قرار دارند و از سال‌های گذشته در زندان هستند، حدود 2 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است. به گزارش هزار نیوز ؛حجت‌الله موسوی‌ قوام در نشست خبری در راستای برگزاری جشن‌های گلریزان ماه رمضان اظهار داشت: ستاد دیه به همت شهید لاجوردی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: برای آزادی 90 زندانی که در اولویت قرار دارند و از سال‌های گذشته در زندان هستند، حدود 2 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛حجت‌الله موسوی‌ قوام در نشست خبری در راستای برگزاری جشن‌های گلریزان ماه رمضان اظهار داشت: ستاد دیه به همت شهید لاجوردی رئیس وقت سازمان‌ زندان‌ها طی بازدیدی که در ماه رمضان سال 69 از زندان داشت، راه‌اندازی شد تا از محل کمک‌های خیران، زمینه آزادی زندانیان نیازمند و جرائم غیرعمد فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از زندانیان بدهکار هستند نه بزه‌کار، عنوان کرد: در راستای کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد، ستاد دیه استان کرمان در سال 80 تشکیل شد.

موسوی با اشاره به بدهکاران دیه و بدهکاران مالی در جرائم غیرعمد گفت: فعالیت ستاد روز اول صرفاً از محل کمک‌های مردمی بود، اما از ابتدای سال 84 ستاد در ردیف بودجه دولت قرار گرفت و هر ساله اعتباراتی در قالب وام به ستاد تخصیص داده می‌شود.

وی افزود: در کمک به زندانیان دو موضوع نیازمندی و آبرومندی مدنظر است، نیازمندی فرد زندانی بررسی می‌شود تا واجد شرایط باشد و خودش توان پرداخت بدهی را نداشته باشد و همچنین باید فاقد هرگونه سابقه کیفری باشد.

160 مددجوی واجد شرایط آزادی در زندان‌های کرمان

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان ابراز داشت: تمام بدهی مددجو را ستاد دیه نمی‌تواند پرداخت کند، درصدی را شخص زندانی تأمین می‌کند، بخشی را ستاد با شاکی یا شاکیان پرونده مذاکره و تخفیف می‌گیرد.

وی بیان داشت: رسالت ستاد دیه در بحث درمان یعنی تأمین منابع مالی و پیشگیری به معنی جلوگیری از ورود فرد به زندان است.

موسوی عنوان کرد: در پایان هر ماه استعلام از زندان‌های استان دریافت می‌کنیم و در حال حاضر 160 مددجوی واجد شرایط جرائم غیرعمد داریم که 90 نفر ورودی سال 93 و 94 هستند و در اولویت کار ستاد دیه استان کرمان در سال جاری قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: 70 نفر از مددجویان ورودی سال جاری هستند و از مجموع زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های کرمان تنها 12 نفر بدهکار دیه بوده و مابقی بدهکار مالی شامل چک‌های برگشتی هستند.

100 نفر مددجوی بدهکار مهریه و نفقه در زندان‌های کرمان

موسوی با بیان اینکه حدود 100 نفر از مددجویان ما بدهکار مهریه و نفقه هستند، ادامه داد: بحث مهریه در سطح کشور رو به افزایش است و در کرمان نیز از این قاعده مستثنا نیستیم و هر روز یک نفر به دلیل مهریه وارد زندان می‌شود.

وی افزود: جشن‌های گلریزان از جمله برنامه‌ها و سیاست‌های مهم ستاد دیه است که هر ساله برگزار می‌شود و دو هدف اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی در راستای برنامه‌های ستاد دیه و جذب کمک‌های خیران برای رهایی زندانیان جرائم غیرعمد را دنبال می‌کند.

موسوی با اشاره به یکم تا هفتم تیرماه به نام هفته قوه قضائیه تاکید کرد: روز نخست این هفته با عنوان اطلاع‌رسانی و حمایت از مددجویان جرائم غیرعمد و بدهکاران مالی در جرائم غیرعمد نامگذاری شده که مصادف با میلاد امام حسن مجتبی (ع) است.

وی تصریح کرد: امسال به صورت همزمان در استان کرمان 10 شهرستان کرمان، زرند، رفسنجان، بافت، شهربابک، بم، جیرفت، کهنوج، منوجان و سیرجان که دارای زندان هستند، جشن‌های گلریزان را برگزار می‌‌کنند.

کسب رتبه سوم ستاد دیه کرمان

موسوی عنوان کرد: برای آزادی 90 زندانی که در اولویت قرار دارند و از سال‌های گذشته در زندان هستند، حدود 2 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان تصریح کرد: حرف ستاد دیه، آزادی زندانی است و شاید شخصی نتواند مبلغی را به ستاد کمک کند، اما می‌تواند مبلغی را تخفیف بگیرد یا رضایت شاکی را جلب کند.

وی در مورد نحوه کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان کرمان عنوان کرد: حساب‌های 6273539991667693 بانک تجارت، 0200600262002 بانک ملی، 32/2314890 بانک ملت و 4004 بانک تجارت برای کمک‌های مردمی به منظور آزادی زندانیان نیازمند در نظر گرفته شده است.

موسوی افزود: افرادی که می‌خواهند کمک‌های جزئی را داشته باشند از طریق سامانه تلفن همراه #7777034*780* از مبلغ یک هزار تومان تا 200 هزار تومان می‌توانند کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: ستاد دیه استان کرمان در سال 93 مقام سوم کشور را به دست آورد که این رتبه‌بندی براساس 12 شاخص صورت می‌گیرد.

آزادی 2417 نفر زندانی جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه کرمان

موسوی عنوان کرد: طی 14 سال گذشته از راه‌اندازی ستاد دیه استان کرمان تاکنون 2 هزار و 417 نفر از زندان‌های استان آزاد شدند که 593 بدون پرداخت وجه و با اخذ رضایت شاکی بوده است.

وی ادامه داد: یک هزار و 824 نفر پرداخت وجه داشتیم با مبلغ 349 میلیارد ریال، یک هزار و 82 نفر از محل کمک‌های مردمی و خیران و جشن‌های گلریزان با مبلغ 165 میلیارد و 787 میلیون ریال آزاد شده‌اند.

موسوی عنوان کرد: 586 نفر از محل تسهیلات به صورت پرداخت وام قرض‌الحسنه و 156 نفر از طریق صندوق تأمین خسارت‌های بدنی کشور آزاد شدند.

وی گفت: گروهی به نام گروه صلح و سازش با حضور افراد معتمد شهر تشکیل داده‌ایم که 731 شاکی با مبلغی حدود یک هزار میلیارد تومان طی سال‌های گذشته اخذ رضایت شاکی داشتند.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه