رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 09:45
  • کد خبر : ۳۸۵۷۴
139503021131329387746174

لینک کوتاه:
رویترز:

برجام مشکل تامین مالی واردات مواد غذایی را هم برای ایران حل نکرد

رویترز طی گزارشی نوشت با وجود اجرایی شدن برجام، مشکلات ایران در زمینه تامین مالی مبادلات تجاری خود ادامه یافته و حتی این کشور در واردات مواد غذایی از جمله شکر نیز با مشکل تامین مالی مواجه است.                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رویترز طی گزارشی نوشت با وجود اجرایی شدن برجام، مشکلات ایران در زمینه تامین مالی مبادلات تجاری خود ادامه یافته و حتی این کشور در واردات مواد غذایی از جمله شکر نیز با مشکل تامین مالی مواجه است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ منابع تجاری روز جمعه گفتند، وارد کنندگان ایرانی در اولین خریدهای خود از زمان لغو تحریم ها در ماه ژانویه، حداقل 250 هزار تن شکر خام برزیلی خریداری کرده اند.

یک منبع آگاه گفت، این خریدها بین 250 تا 300 هزار تن و برای بارگیری در ماه های می تا ژوئن بوده است، در حالی که یک منبع دیگر گفت، مقدار این خرید ها احتمالا بیش از این بوده است.

یک منبع تجاری دیگر گفت: «با توجه به مشکلات موجود در زمینه تامین مالی، خریداران ایرانی با یکدیگر هماهنگ کرده اند تا محموله ها را با همدیگر وارد کنند.»

یک منبع دیگر گفت، با توجه به افزایش قیمت شکر خام و رسیدن رقم آن به بالاترین رقم بیش از 2 سال و نیم گذشته، فعلا بعید است خریدهای بیشتری صورت بگیرد.

منبع دوم گفت: «وقتی این معاملات منعقد شد، قیمت شکر در بازار 16.5 تا 17 سنت در هر پوند بود. اکنون این رقم 19.68 سنت است. اگر اکنون خرید کنید برایتان سودی نخواهد داشت.»

اقدامات غرب علیه ایران از جمله محدودیت های بانکی در ماه ژانویه در قالب توافق هسته ای برداشته شد. اما با وجود اینکه تجارت مواد غذایی با ایران هیچگاه تحت تحریم نبوده، ادامه مشکلات در زمینه تامین مالی مبادلات تجاری موجب شده تا واردات مواد غذایی از جمله شکر نیز با مشکل مواجه شود.

منابع تجاری گفتند، خریداران ایرانی آخرین بار در سه ماهه پایانی سال گذشته اقدام به خرید شکر کرده بودند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه